مسترکار - دنیای خودرو

علت برخی گرانی های در بازار میوه یزد چیست؟

علت برخی گرانی های در بازار میوه یزد چیست؟ به گزارش مستر كار ایسنا/یزد رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار یزد صادرات را علت افزایش قیمت بعضی از اقلام مانند پیاز در بازار میوه این استان اعلام نمود و اظهار داشت: هیچ نوع كمبودی در اقلام میوه و صیفی وجود ندارد اما تحت تاثیر آزاد شدن صادرات، قیمت بعضی از اقلام مانند پیاز با وجود قرار گرفتن در فصل برداشت افزایش داشته است.


«حسین مشرف» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به باز شدن باردیگر صادرات و تاثیر ان در گران شدن اقلام میوه، اظهار نمود: هیچ نوع كمبودی در اقلام میوه و صیفی وجود ندارد اما تحت تاثیر آزاد شدن صادرات، بعضی از اقلام مانند پیاز با وجود فصل برداشت افزایش قیمت داشتند بطوریكه هر كیلوگرم پیاز بین ۶۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان توزیع می شود.
وی كم شدن محصول و اتمام فصل برداشت پرتقال را عامل گران شدن آن عنوان نمود و اظهار داشت: پرتقال واشنگتنی رو به پایان است، بدین جهت به افزایش قیمت به سبب عرضه و تقاضا بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان در میادین تره بار توزیع می شود.
این مسئول قیمت هر كیلوگرم از میوه كیوی را نیز بین ۶ تا ۱۲ هزار تومان اعلام نمود و اضافه كرد: هر كیلوگرم گوجه فرنگی از ۲۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان است اما به سبب پایین بودن تقاضا از ۲۰۰۰ تومان نیز توزیع می شود.
وی ادامه داد: هر كیلوگرم سیب زمینی نو از ۳۵۰۰ و هر كیلوگرم سیب زمینی كهنه از ۲۵۰۰ تومان در میادین تره بار عرضه می شود كلم برگ و كلم قرمز نیز با درصدی كاهش قیمت از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان در میادین عرضه می شود.
بگفته مشرف، قیمت هر كیلوگرم بادمجان گلخانه ای از ۳۱۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان و هر كیلوگرم از انواع معمولی ان نیز تا ۲۳۰۰ تومان در میادین تره بار عرضه میشود، خیار سبز گلخانه ای نیز از ۳۱۰۰ و مینی آن هم از ۳۵۰۰ تومان اعلام نمود.
وی در مورد قیمت سبزیجات با درصدی كاهش نیز اظهار داشت: انواع سبزیجات خوردنی از ۳۸۰۰ تومان و سبزی خورشتی از ۲۳۰۰ تومان در میادین به فروشندگان و عموم عرضه می شود.
مشرف قیمت هندوانه را نیز از ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان اعلام و اشاره كرد: اقلامی مانند هنداونه، موز و طالبی و میوه های خارجی در بازار آزاد با ۲۰ درصد و سایر اقلام میوه و سبزی با ۳۰ درصد افزایش قیمت توزیع می شوند.
مسئول میادین میوه و تره بار یزد از ثابت ماندن قیمت ها تا اختتام هفته جاری یاد كرد و اظهار داشت: كمبودی در این بازار نداریم بلكه قیمت ها تحت تاثیر عرضه و تقاضا و صادرات تغییر می كند ولی با این وجود، احیانا قیمت ها تا اختتام هفته گرفتار تغییر نخواهند شد.
منبع:

1398/12/03
21:45:32
3727
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو