مسترکار - دنیای خودرو
وزیر صنعت:

تنظیم بازار شب عید با همكاری اصناف

تنظیم بازار شب عید با همكاری اصناف به گزارش مستر كار وزیر صنعت، معدن وتجارت اظهار داشت: سیاست این وزارتخانه تنظیم بازار شب عید است كه با بهره گیری از ظرفیت عظیم اصناف اجرا می شود.


برپایه گزارش شبكه اطلاع رسانی وزارتخانه مزبور، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین وزارت صنعت، ضمن یادآوری تمهیدات اتخاذ شده برای تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: همراهی آحاد مردم در كنترل موثر بازار و حفظ آرامش آن در روزهای پایانی سال كاملا تعیین كننده است و حتما باید مورد توجه قرار گیرد.
به گفته وی، همراهی و همكاری سازنده مردم بعنوان مصرف كننده كالا و یا در موقعیت عرضه كننده و تولید كننده در تنظیم بازار، از مصادیق عینی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی است.

رحمانی اضافه كرد: بر طبق پیگیری های انجام شده از طرف بخش های مختلف وزارت صنعتو همین طور سایر دستگاه های مرتبط، تدابیر خوبی برای تامین كالاهای اساسی، مایحتاج ضروری مردم و همین طور خدمات مورد نیاز برای ایام پیش رو اتخاذ شده است.

وی افزود: موضوع تامین كالا از محل تولیدات داخلی نیز اولویت با اقلام پرمصرف این ایام است و اهتمام خواهد شد پروسه تولید به خوبی حفظ و تقویت شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: بهره گیری از ظرفیت عظیم اصناف در حفظ آرامش بازار، همچون تجربیات موفق شمرده می شود كه باید در تنظیم بازار شب عید توجه ویژه ای بدان داشته باشیم.

رحمانی اشاره كرد: برای جلب مشاركت حداكثری مردم در تنظیم بازار، باید روند اقدامات به شكلی باشد كه آثار و نتایج آن برای هموطنان ملموس باشد؛ از این جهت اجرای طرح تشدید بازرسی و برخورد با تخلفات صنفی، تولیدی و خدماتی كاملا اثرگذار می باشد.

وزیر صنعت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تداوم اجرای سیاست ممنوعیت واردات كالاهای خارجی كه مشابه داخلی دارند، اشاره كرد: این وزارتخانه در این تصمیم كاملا جدی است و این ممنوعیت ها را در تقویت تولید داخل كاملا موثر می داند.

رحمانی افزود: این رویكرد و آثار تبعی آن در خودكفایی و قطع وابستگی بارها تشریح شده و امروز به جهت شرایط خاص كشور از اهمیت بیشتری نیز برخوردارست و به هیچ عنوان از این تصمیم عدول نخواهیم كرد.

وی اضافه كرد: همسو با این برنامه، سایر معبرهای ورودی كالا به كشور به شكل غیر قانونی و یا به تعبیری شبه قانونی نیز مورد توجه قرار گرفته است كه بزودی نتایج آن مشخص خواهد شد.


1398/12/04
13:31:20
3791
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو