مسترکار - دنیای خودرو
در ۱۰ماهه امسال محقق شد

رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی

رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی به گزارش مستر كار طبق آمار در ۱۰ ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از ۱۱ محصول منتخب معدنی هشت محصول افزایش تولید و تنها سه محصول كاهش تولید داشته اند.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه تولید محصولات منتخب معدنی در ۱۰ ماهه سالجاری، هشت محصول افزایش تولید ۳.۱ درصد تا ۱۹.۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ تجربه كرده اند.
براین اساس ظروف شیشه ای و ظروف چینی به ترتیب رشد تولید ۱۹.۲ و ۱۶.۲ درصدی را در ۱۰ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه كرده اند. در ۱۰ ماهه سالجاری میزان تولید ظروف شیشه ای بیشتر از ۴۴۰ هزار تن و ظروف چینی ۴۶ هزار تن بوده است. این دو محصول در مدت مشابه سال قبل به ترتیب در حدود ۳۶۸ هزار تن و نزدیك به ۴۰ هزار تن تولید شده اند.
در مدت یاد شده تولید سیمان هم با رشد ۱۲.۲ درصدی از ۴۵ میلیون و ۶۶۴ هزار تن در ۱۰ ماهه سال قبل به ۵۱میلیون و ۲۲۷هزار تن در ۱۰ ماهه سال جاری رسیده است. بعد از آن شیشه جام هم با رشد ۸.۴ درصدی در مدت یاد شده سالجاری ۸۸۵ هزار تن تولید شده است در صورتی كه میزان تولید این محصول معدنی در ۱۰ ماهه سال ۹۷، ۸۱۶ هزار تن بوده است.
همینطور فولاد خام و محصولات فولادی هم هریك در ۱۰ ماهه سالجاری ۶.۸ درصد و چینی بهداشتی ۶ درصد رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه كرده اند. در این مدت امسال بیشتر از ۲۰ میلیون تن فولاد خام، ۱۷ میلیون و ۱۸۰ هزار تن محصولات فولادی و ۸۸ هزار تن تولید شده است. در ۱۰ ماهه سال قبل میزان تولید فولاد خام ۱۸ میلیون و ۷۳۴ هزار تن، محصولات فولادی ۱۶ میلیون و ۹۴ هزار تن و چینی بهداشتی ۸۳ هزار تن بوده است.
طبق آمار كمترین رشد تولید در محصولات معدنی در مدت یاد شده، مختص كاتد مس بوده كه با ۲۰۷ هزار تن تولید شده در ۱۰ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل كه ۲۰۱ هزار تن بوده است، رشد ۳.۱ درصدی تولید داشته است.
در مقابل شمش آلومینیوم، كنسانتره زغال سنگ و آلومینا هم به ترتیب ۱۹.۷ درصد، ۶.۱ درصد و ۱.۹ درصد در ۱۰ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، كاهش تولید داشته اند.
براین اساس شمش آلومینیوم در ۱۰ماهه سال جاری ۲۱۷ هزار تن، كنسانتره زغال سنگ یك میلیون و ۲۶۷ هزار تن و آلومینا ۱۹۲ هزارتن تولید شده است كه به ترتیب میزان تولید این محصولات در مدت مشابه سال قبل ۲۷۰ هزار تن، یك میلیون و ۳۵۰ هزار تن و ۱۹۶ هزار تن بوده است.1398/12/08
10:03:20
3795
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , فولاد , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو