مسترکار - دنیای خودرو

صادرات الكل ممنوع شده است

صادرات الكل ممنوع شده است به گزارش مستر كار ایسنا/البرز سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: تعرفه واردات مواد اولیه مثل الكل را پنج درصد كاهش داده ایم تا واردات با حجم و سرعت بیشتری صورت گیرد.مهدی صادقی نیاركی روز سه شنبه ۱۳ اسفند در بازدید از كارخانه های تولیدكننده محلول و ژل های ضدعفونی كننده در البرز اظهار نمود: این بازدید زمینه ای برای اطلاع از مشكلاتی كه واحدهای تولیدی در شرایط فعلی برای افزایش حجم تولیدات اقلام ضدعفونی كننده مورد نیاز مردم با آن مواجهند، به وجود آورد.

به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، وی افزود: تولید این اقلام در حیطه وظایف سازمان صمت قرار دارد ولی توزیع آنها با سازمان غذا و دارو و شركت های پخش دارویی است.

وی اضافه كرد: حواله های مواد اولیه برای تولید اقلام مواد ضدعفونی كننده كه اصلی ترین آنها الكل است را سازمان غذا و دارو صادر و در اختیار واحدهای تولیدی قرار می دهد.

این مسئول توضیح داد: شركت های تولیدی از راه این حواله ها می توانند مواد اولیه مورد نیاز خویش را تهیه و در نهایت محصول نهایی خویش را تولید كنند.

وی افزود: اقلام ضدعفونی كننده تولیدی هم از راه شركت های پخش سازمان غذا و دارو در جامعه هدف توزیع می شود.

صادقی نیاركی افزود: با عنایت به محدودیت هایی كه برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز برای تولید مواد ضدعفونی كننده داریم، صادرات الكل را ممنوع كرده ایم.

این مسئول اضافه كرد: علاوه براین، تعرفه واردات مواد اولیه مثل الكل را هم پنج درصد كاهش داده ایم تا واردات با حجم و سرعت بیشتری صورت گیرد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: نیاز هر یك از واحدهای تولیدی در مورد مواد اولیه احصاء شده و این مواد بر طبق این نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد.

وی افزود: با مكانیزمی كه برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز شركت های تولیدی در نظر گرفته ایم بزودی حجم زیادی از اقلام ضدعفونی كننده وارد بازار می شود و با افزایش عرضه، میزان تقاضا هم به حالت عادی بازمی گردد.
1398/12/13
13:35:21
3563
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو