مسترکار - دنیای خودرو

صادرات فولاد ۱۱ ماهه ۲۸ درصد رشد یافت

صادرات فولاد ۱۱ ماهه ۲۸ درصد رشد یافت به گزارش مستر كار آمار صادرات ۱۱ ماهه واحد های بزرگ فولاد سازی كشور در دوره ۱۱ ماهه سال جاری رقم ۶.۵ میلیون تن را نشان داده است كه در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۷ افزایش ۲۸ درصدی را ثبت نمود.


بررسی آمار صادرات ذوب آهن و فولاد مباركه اصفهان، فولاد خوزستان، هرمزگان، آذربایجان، خراسان، كاوه جنوب، صبا فولاد و بناب در ۱۱ ماهه سال جاری در مجموع رقم ۶ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۱۲۳ تن را نشان داده است و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد ۲۸ درصدی دارد.
جمهوری اسلامی ایران حالا در میان ۱۰ فولاد ساز شاخص جهان جای دارد و پیشبینی شده سال جاری حداقل در مجموع ۱۰ میلیون تن صادرات از بخش فولاد محقق شود.
آمار صادرات فولاد شركت های مورد بررسی در بهمن ماه ۹۸ هم رقم ۶۲۸ هزار و ۹۹۳ تن را نشان داده است كه در مقایسه با بهمن ۹۷ رشد ۶۸ درصد را ثبت نمود.
بالاترین میزان رشد صادرات در بهمن ماه سال جاری مربوط به فولاد آلیاژی ایران (یزد) با رقم چهار هزار و ۱۴۱ درصد در زمینه میلگرد است و مجموع صادرات فولاد خوزستان هم نسبت به بهمن ۹۷ كاهش ۱۹ درصدی را نشان داده است.
همچنین در بررسی مجموع صادرات ۱۱ ماهه فولاد سازان یاد شده، فولاد بناب در زمینه میلگرد با افزایش یكهزار و ۸۴۹ درصدی صادرات نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیشترین رشد را داشته و فولاد خراسان در زمینه میلگرد هم با افت ۷۸ درصدی در مقایسه بادوره مزبور روبرو شد.
علاوه براین واحد های صبا فولاد ( در زمینه بریكت گرم) و فولاد بناب (سایر اقلام فولادی) در 11 ماهه 98 به ترتیب با رشد 395 و 373 درصدی بالاترین افزایش عملكرد صادرات را داشتند.
فولاد خوزستان در مجموع صادرات 11 ماهه با افت 16 درصدی روبرو شد و فولاد اكسین هم در زمینه ورق عریض صادراتی نداشت.
به گزارش مستر كار به نقل از ایرنا، ایران برپایه سند چشم انداز 1404 دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تنی را هدف گذاری كرده كه از این میزان بالغ بر 40 تا 45 درصد را به امر صادرات اختصاص خواهد داد.
شرایط تحریم ایران سبب شده كه عملكرد وزنی صادرات شركت های مورد بررسی ثبت نشود.


1398/12/22
15:40:12
3518
5.0 از 5
تگهای خبر: صادرات , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو