تولید الكل تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچ گونه مجوزی نیست

تولید الكل تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچ گونه مجوزی نیست به گزارش مستر كار قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با صدور ابلاغیه ای به سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر كشور اعلام نمود: تولید الكل در كشور تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچ گونه مجوزی از طرف سازمان های صمت نیست.


به گزارش پنجشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی اضافه كرد: طبق مصوبه ستاد مقابله با كرونا در وزارت صنعت، معدن و تجارت و باتوجه به اعلام آمادگی بعضی از واحدهای تولیدی برای تولید الكل مورد نیاز كشور، تولید الكل بدون مجوز در واحدهای تولیدی امكان پذیر است.
وی اضافه كرد: بدیهی است الكل تولید شده در این واحدها، بطور صرف طبق حواله های سازمان غذا و دارو و تحت نظارت دانشگاههای علوم پزشكی استانها، بین مراكز تولیدكننده ژل ضدعفونی كننده توزیع خواهد شد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اظهار داشت: طبق موافقت سازمان غذا و دارو، علاوه بر صفر شدن تعرفه واردات ماسك و الكل، واردات نیاز به IRC وزارت بهداشت ندارد و این كد برای واردات الكل، حداكثر ظرف مدت ۲۴ ساعت صادر و هزینه ای برای واردكنندگان در بر نخواهد داشت.
وی اضافه كرد: همین طور با هماهنگی صورت گرفته با گمرك جمهوری اسلامی ایران، ترخیص محموله های وارداتی ماسك، الكل و سایر اقلام مورد نیاز برای مقابله با شیوع ویروس كرونا در كمترین زمان (حداكثر ظرف ۴۸ ساعت) ترخیص شوند.
ویروس كرونا یا كووید – ۱۹، اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تابحال به ۱۱۵ كشور سرایت كرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام نماید.
كیانوش جهانپور رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز روز گذشته-چهارشنبه- آخرین آمار مرتبط به ویروس كرونا را اعلام نمود و اظهار داشت: تابحال ۹ هزار نفر در كشور بطور قطعی به ویروس كرونا مبتلا شده، ۳۵۴ نفر به سبب مبتلاشدن به این ویروس فوت كرده اند و ۲۹۵۹ نفر بهبود یافته و ترخیص شده اند.


1398/12/23
15:02:55
5.0 / 5
2895
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو