مسترکار - دنیای خودرو
وزیر صنعت :

برنامه عملیاتی متناسب با الزامات جهش تولید تدوین می شود

برنامه عملیاتی متناسب با الزامات جهش تولید تدوین می شود مستر كار: وزیر صنعت، معدن و تجارت در امتداد نامگذاری سال 99 با عنوان «جهش تولید» دستور لطمه شناسی برنامه های وزارتخانه در این سال و تهیه برنامه عملیاتی متناسب با الزامات جهش تولد را صادر كرد.به گزارش وزارت صنعت، «رضا رحمانی» با صدور دستوری ویژه، به همه بخش های علمی، پژوهشی و توسعه ای وزارتخانه، ماموریت داد تا نقطه نظرات و پیشنهادات نخبگان و صاحبنظران علمی و اقتصادی كشوررا برای تدوین برنامه عملیاتی متناسب با الزمات «جهش تولید» را دریافت نمایند.

رحمانی تاكید كرده است: تشكل های بخش خصوصی نیز با همكاری معاونت طرح و برنامه، ضمن لطمه شناسی دقیق نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدات و تجربیات سال ۹۸ كه سال "رونق تولید" بود؛ با تاكید بر مبانی علمی و فاكتورهای تعریف شده در "اقتصاد مقاومتی" در اسرع وقت برنامه های طراحی شده را با الزامات "جهش تولید" تطبیق دهند.

وزیر صنعت با اشاره به ارزیابی میزان پیشرفت شعار سال ۹۸ یعنی «رونق تولید»، اشاره كرد: همانطور كه رهبر انقلاب اسلامی فرمودند، برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده منجر به بازگشت برخی كارخانه های راكد یا تعطیل، افزایش ظرفیت تولید برخی از واحدها، به میدان آمدن شركت های دانش بنیان و برداشتن گام های جدی در پژوهش و تحقیق بعنوان سرچشمه تولید، شد.

وی با اشاره به تاكید رهبری درباب لزوم محسوس تر شدن اثر عینی راه افتادن تولید، اشاره كرد: این مهم نیازمند واقعیت گرایی برنامه ها، بازنگری دقیق، دوری از هر گونه شعارزدگی و نگاه علمی مبتنی بر توانمندی های داخلی است.

وزیر صنعت اظهار داشت: بنا بر دستور رهبری باید با كار ۱۰ برابری، تولید به جایی برسد كه در زندگی مردم اثر گذار باشد بدین سبب باتوجه به اركان اقتصاد مقاومتی، باید همه ظرفیت های دولتی و مردمی پشتیبانی از تولید ملی، مدیریت منابع ارزی و مدیریت مصرف دراین زمینه مورد توجه جدی قرار بگیرد.

رحمانی بار دیگر از همه نخبگان و فعالان بخش خصوصی، تشكل های صنعتی و معدنی كشور و صاحبنظران این حوزه دعوت كرد كه پیشنهادات موثر خودرا به وزارت صنعت ارائه نمایند تا د تا در سال ۹۹ شاهد تحقق كامل اهداف شعار سال یعنی «جهش تولید» باشیم.

رهبر انقلاب اسلامی به رسم هر سال در اولین لحظات سال نو، در پیامی به مردم ایران، با نام گذاری سال جدید با عنوان «جهش تولید»، مسیر حركت یك ساله كشور را مشخص و خطاب به دست اندركاران تاكید كردند: جوری عمل كنید كه با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به وجود آید.منبع:

1399/01/04
21:10:42
3230
5.0 از 5
تگهای خبر: پژو , تور , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو