مسترکار - دنیای خودرو
وزارت صنعت آمار داد:

رشد ۱۲۹ و هفت دهم درصدی مجوز سرمایه گذاری برای استخراج زغالسنگ

رشد ۱۲۹ و هفت دهم درصدی مجوز سرمایه گذاری برای استخراج زغالسنگ به گزارش مستر كار آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط به ۱۱ ماهه سال گذشته ( منتهی به بهمن) گویای آن می باشد كه جوازهای تاسیس صادر شده برای سرمایه گذاری در زمینه استخراج زغالسنگ و لینیت (از اقسام سنگ های زغال نارس) نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ رشد ۱۲۹.۷ درصدی دارد.


براساس جداول آماری وزارت معدن و تجارت (صمت)، ۱۱ ماهه سال قبل تعداد ۱۲ فقره جواز تاسیس بمنظور سرمایه گذاری یكهزار و ۸۷۷.۷ میلیارد ریالی با مجوز اشتغال ۴۳۰ نفر در زمینه استخراج زغالسنگ و لینیت صادر شد كه در مقایسه با زمان مشابه در سال ۹۷ به ترتیب از لحاظ تعداد، سرمایه گذاری و اشتغال ۷۱.۴، ۱۲۹.۷ و ۹۱.۱ درصد رشد نشان میدهد.
جوازهای تاسیس صادر شده بمنظور استخراج زغالسنگ و لینیت در ۱۱ ماهه ۹۷ از نظر تعداد، مجوز سرمایه گذاری و اشتغال به ترتیب هفت فقره، ۸۱۷.۱ میلیارد ریال و ۲۲۵ نفر ثبت شده بود.
همچنین در زمینه كانه های فلزی در دوره این گزارش تعداد ۷۱ فقره مجوز سرمایه گذاری به میزان ۱۹ هزار و ۷.۲ میلیارد ریال و مجوز اشتغال دو هزار و ۹۰۳ نفر را به دنبال داشت كه در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۷ از نظر تعداد ۲.۹ رشد، اما از نظر سرمایه گذاری ۰.۸ درصد افت و ۱۷.۵ درصد از لحاظ اشتغال كاهش نشان میدهد.
جوازهای تاسیس مربوط به استخراج سایر معادن هم در ۱۱ ماهه سال قبل تعداد ۲۸۱ فقره با مجوز سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۲۲۴ میلیارد ریال، صدور مجوز اشتغال چهار هزار و ۲۲ نفر را به همراه داشت كه نسبت به دوره مشابه در سال ماقبل از نظر تعداد، میزان سرمایه گذاری و مجوز اشتغال به ترتیب ۱۰.۲، ۱۶.۶ و ۱۰.۶ درصد كاهش را ثبت نمود.
برپایه اطلاعات آماری وزارت صنعت، جوازهای تاسیس صادر شده برای سایر محصولات كانی غیرفلزی در دوره این گزارش تعداد دو هزار و ۹۴۰ فقره مجوز سرمایه گذاری به میزان ۲۱۰ هزار و ۵۵۶ میلیارد ریال و مجوز اشتغال ۵۶ هزار ۷۷۸ نفر را به دنبال داشت و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۹۷ از نظر تعداد ۱۲.۵ درصد، میزان سرمایه گذاری ۵۶.۴ درصد و مجوز اشتغال ۳۳ درصد رشد نشان میدهد.
علاوه براین در زمینه فلزات اساسی هم جوازهای تاسیس صادره در ۱۱ ماهه پارینه به تعداد ۵۷۹ فقره و مجوز سرمایه گذاری به میزان ۲۷۶ هزار و ۵۶۴ میلیارد ریال بود و مجوز اشتغال ۲۳ هزار و ۵۵۸ نفر را به همراه داشت كه در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۷ از لحاظ تعداد، مجوز سرمایه گذاری و اشتغال به ترتیب ۲۲.۹، ۲۹.۴ و ۵.۳ درصد افزایش دارد.
وزارت صنعت، معدن وتجارت تصریح كردكه در دوره ۱۱ ماهه سال قبل از مجموع ۲۵ هزار و ۴۵۶ فقره جواز تاسیس صادر شده بیشترین تعداد مربوط به گروه محصولات غذایی و انواع آشامیدنی با سه هزار و ۴۵ فقره و نیز ساخت مواد و محصولات شیمیایی با دوهزار و ۹۴۲ فقره اختصاص دارد.
همچنین بالاترین سهم پیش بینی شده سرمایه گذاری در گروه های صنعتی متعلق به گروه ساخت مواد و محصولات شیمیایی با ۲۴.۸ درصد از كل مجوزهای صادره برای سرمایه گذاری است.
به گزارش مستر كار به نقل از ایرنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار معادن فعال كشور را بالغ بر پنج هزار و ۵۰۰ معدن ذكر كرده كه سالیانه به طور متوسط ۴۰۰ میلیون تن انواع مواد معدنی از آنها استخراج می شود كه سهم مصالح ساختمانی ۶۰ تا ۶۵ درصد است.


1399/01/14
14:07:14
3338
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو