مسترکار - دنیای خودرو

قیمت سكه كاهشی شد

قیمت سكه كاهشی شد مستر كار: بگفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، تحت تاثیر ویروس كرونا كه تمامی پارامترهای اقتصادی دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، قیمت نفت و به دنبال آن ارزش دلار كم شد و این موجب افزایش قیمت طلای جهانی شده است. اما بازار داخلی سكه نیز آخر هفته خودرا كاهشی به انتها رساند.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، در صورتیكه به سبب شیوع ویروس كرونا از بیش از یك ماه پیش تابحال سطح معاملات و تقاضا برای سكه و طلا در بازارهای داخلی به شدت كاهش یافته است، اما تا هفته گذشته (بازه ۹ تا ۱۴ فروردین ماه) قیمت ها بیشتر افزایشی و گاهی كاهشی نیز پیش رفتند كه این به سبب صورت گرفتن معاملات ارزی و تغییرات در قیمت های جهانی و شاخص ها بوده است كه بر قیمت های داخلی نیز اثرگذار بوده است اما در یك هفته اخیر، قیمت طلا در داخل كشور كاملا كاهشی بود.
در این رابطه محمدكشتی آرای- نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران - در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: این روزها بحث ویروس كرونا در اقتصاد جهانی یكی از مباحثی است كه خیلی از مسائل اقتصادی را تحت تاثیر خود قرار داده است و فاكتورهای اقتصادی گرفتار تغییر شده و قیمت نفت كاهش پیدا كرده است، طبیعتا با كاهش قیمت نفت، ارزش دلار هم كاهش پیدا كرده است. بدین سبب تقاضا برای خرید طلا در بازهای جهانی افزایش داشته است.
وی ادامه داد: قیمت هر انس جهانی تا روز گذشته (پنجشنبه)، ۱۶۹۰ دلار بوده كه نسبت به روزهای پیش تر افزایش داشته است. در بازارهای داخلی نیز باتوجه به تعطیلی بازارهای اصلی، قیمت ارز بسیار نامشخص بوده اما به هر صورت قیمتی داشته كه اساسا بر قیمت سكه و طلا تاثیر گذار است. باتوجه به قیمت های جهانی و قیمت ارز تا آخرین ساعات روز گذشته، قیمت سكه طرح قدیم، شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سكه طرح جدید شش میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، نیم سكه سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و ربع سكه یك میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت داشته اند كه در بین تنها طرح تمام طرح جدید تا حدودی افزایشی بوده و الباقی نسبت به طول هفته كاهشی بوده اند.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر اعلام نمود: قیمت سكه یك گرمی نیز در چند روز اخیر بدون تغییر و ۹۸۰ هزار تومان قیمت داشته است. همین طور قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۶۴۱ هزار تومان بوده است.
منبع:

1399/01/22
13:22:39
3253
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو