مسترکار - دنیای خودرو

امنیت پایدار در بانكداری اینترنتی بانك صادرات ایران

امنیت پایدار در بانكداری اینترنتی بانك صادرات ایران مستر كار: بكارگیری رمز یاب های آنی برای دریافت كدهای امنیتی جدید در هر تراكنش، اینترنت بانك صادرات را بعنوان یكی از مطمئن ترین سیستم های بانكداری اینترنتی در بین شبكه بانكی كشور مطرح كرده است.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی بانك صادرات ایران، با استقبال مشتریان بانك از این سخت افزار كه یكی از قابل اتكاترین سیستم های بانكداری اینترنتی در بین شبكه بانكی كشور بوده، امنیت خاطر برای ثبت بیش از ۱۳ میلیون تراكنش اینترنتی ماهانه فراهم گشته است.
استفاده از رمز یاب سخت افزاری (Token) در شبكه بانكداری اینترنتی این بانك امكان دریافت رمز ورود به سامانه و امضای دیجیتال را برای برخی تراكنش ها فراهم می آورد و هرگونه نگرانی در مورد سوء استفاده از رمزهای اختصاصی مشتری را بر طرف و بستر قابل اعتمادی را برای مشتریان بانك بوجود آورده است.
بنا براین گزارش، با اتكا بر این سخت افزار امنیتی بعنوان یكی از سه مولفه احراز هویت مشتری، تعداد تراكنش های انجام شده در اینترنت بانك صادرات ایران طی آذر ماه ۹۶ از ۱۳ میلیون فراتر رفت. «رمز یاب ایستا با پیامك»، «رمز یاب نرم افزاری(USSD)» و «رمز یاب سخت افزاری» سه نوع رمز یاب در بانك صادرات ایران هستند كه جهت ورود به سامانه اینترنت بانك و همینطور امضای دیجیتال تراكنش های مالی مورد استفاده مشتریان بانك قرار می گیرند. استفاده هم زمان و یا انتخاب هر یك توسط مشتری امكان پذیر است كه به واسطه آنها میزان ریسك مبادلات اینترنتی و قابلیت هك شدن حساب مشتری غیر ممكن می گردد.
همچنین بنا بر داده های اداره نظام های پرداخت بانك مركزی، تعداد تراكنش های انجام شده خودپردازهای بانك صادرات ایران در میان بانك های خصوصی كشور رتبه اول را دارد به نحوی كه در مهرماه ۹۶ تعداد آن به مرز ۶۵ میلیون تراكنش رسیده است.
بنابراین اطلاعات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانك مركزی، تعداد تراكنش ها در پایانه های شعب بانك صادرات ایران هم در بین بانك های خصوصی با ۳. ۵ میلیون تراكنش در مهرماه، برترین جایگاه را دارد. از نظر مبلغ تراكنش های انجام شده در پایانه های شعب هم بانك صادرات ایران طی همین ماه در بین بانك های خصوصی كشور با رقم قریب به ۱۰۰ هزارمیلیارد ریال ركورددار است.
آمارهای بانك مركزی در این زمینه حكایت از آن دارد كه بانك صادرات ایران بیشترین تعداد خودپرداز (۵۱۶۶ دستگاه) و بیشترین تعداد پایانه شعب (۷۴۶۰ دستگاه) را میان بانك های خصوصی كشور تا آخر مهرماه سال جاری از آن خود ساخته است.
شایان ذكر است، این بانك با بیش از ۷۲ میلیون كارت بانكی صادره تا آخر آذرماه ۹۶، همچنان در صدر بانك های كل كشور ایستاده است.

1396/11/03
13:54:41
4995
5.0 از 5
تگهای خبر: امنیت , صادرات , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو