مسترکار - دنیای خودرو
رییس كنفدراسیون صادرات ایران تشریح كرد

تصویر صادرات در فضای پساكرونا

تصویر صادرات در فضای پساكرونا به گزارش مستر كار رئیس كنفدراسیون صادرات ایران اعتقاد دارد نه تنها اقتصاد ایران كه اقتصاد سراسر جهان بعد از شیوع كرونا تصویری جدید پیدا كرده كه باید دید تاثیرگذاری این ویروس بر اقتصاد تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.


محمد لاهوتی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: اقتصاد ایران در حوزه صادرات به دو بخش عمده تقسیم می شود. بخش نخست مربوط به صادرات مشتقات نفتی و میعانات گازی است و قسمت دیگر به كالاهای كشاورزی، معدنی و صنعتی مربوط می شود.
وی با اشاره به كاهش بهای نفت در بازارهای جهانی اظهار نمود: بطور قطع این مورد در آمار عملكرد كلی صادرات ما هم تأثیر منفی خواهد گذاشت و باید دید قیمت نفت در نهایت به چه كانالی می رسد و بعد از آن درآمدهای كشور در این عرصه مشخص شود.
رئیس كنفدراسیون صادرات ایران با بیان این كه در دیگر كالاهای صادراتی ایران نه تنها كاهشی رخ نمی دهد كه حتی می توان پیشبینی افزایش هم داشت، توضیح داد: در وهله ی نخست باید دقت كنیم كه خیلی از كشورهای خریدار كالا از ما اقتصاد خویش را برپایه توریسم می چرخاند برای مثال عراق یا امارات متحده عربی با بسته شدن مرزها و كاهش مسافر عملا كاهش تقاضا هم داشته اند و همین مسئله می تواند بر میزان صادرات ما به آنها تأثیر منفی بگذارد.
لاهوتی افزود: اما در صورت عبور از كرونا و از درگیری مراودات اقتصادی ما در حوزه كالاهای كشاورزی و صنعتی حتی می توانیم به افزایش صادرات هم فكر نماییم چونكه با بالارفتن قیمت ارز میزان رقابت پذیری كالاها هم افزایش یافته است.
رئیس كنفدراسیون صادرات ایران با بیان این كه پیشبینی های بین المللی حاكی از رشد منفی برای اقتصاد جهان در خیلی از كشورهاست، بیان نمود: آنچه كه در فرایند مبارزه با كرونا اهمیت دارد زمان به پایان رسیدن شیوع این ویروس می باشد هرچه این فرایند طولانی تر شود بازگشت به اقتصاد به حالت ثابت خود و جبران خسارت های ناشی از این ویروس دشوارتر خواهد شد.
به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، با شیوع كرونا خیلی از كشورهای جهان برای كاهش سرعت انتقال بیماری مرزهای خویش را بسته اند یا محدودیت های جدی برای تردد وضع كرده اند.
به دنبال این اتفاق تجارت جهانی و صادرات میان كشورهای مختلف به شكل قابل توجهی كاهش یافته است.1399/01/25
23:31:39
3249
5.0 از 5
تگهای خبر: تردد , تور , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو