مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت در گفت وگو با مستر كار مطرح كرد:

اجرای ۱۱ پروژه دروزارت صنعت برای توسعه و تعمیق ساخت داخل

اجرای ۱۱ پروژه دروزارت صنعت برای توسعه و تعمیق ساخت داخل به گزارش مستر كار معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: توسعه و تعمیق ساخت داخل در جهت «جهش تولید» یكی از محورهای هفتگانه وزارت صنعت برای تحقق شعار سال است كه در چارچوب ۱۱ برنامه و پروژه اجرایی می شود.


«سعید زرندی» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه كرد: پروژه نخست، نهضت ساخت داخل است كه در آن جایگزینی سه میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار تولید به جای واردات در جهت تنظیم تولید و بازار برنامه ریزی شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: كاهش وابستگی تولید به مواد اولیه، شناسایی اقلام گلوگاهی تولید با ملاحظات تحریم و برگزاری ۳۱ نمایشگاه ساخت داخل در استان ها، در جهت نهضت ساخت داخل پیگیری می شود.
وی افزود: برنامه دوم، فعال سازی واحدهای راكد صنعتی است كه مقرر شده با مجری گری سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران فعال سازی یكهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در دستور كار قرار گیرد.
به گفته این مقام مسوول، هدایت ۸۰۰ سرمایه گذار جدید برای بهره مندی از ظرفیت های مكانی، ماشین آلات واحدهای راكد و تعطیل به منظور ایجاد و راه اندازی واحدهای جدید هم در دستور كار است.
وی از تكمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام پیشران و منتخب بعنوان برنامه سوم توسعه و تعمیق ساخت داخل یاد كرد و اظهار داشت: در این راستا تكمیل ۶۰ طرح ملی پیگیری می شود، همینطور بهره برداری از ظرفیت خالی واحدها با اولویت صنایع پیشران و استفاده از رویكردهای جدید تولید بدون كارخانه بعنوان برنامه چهارم اجرایی می شود.
زرندی، به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی سنگین بعنوان برنامه پنجم اشاره نمود و اضافه كرد: در این برنامه نوسازی ۴۲ هزار و ۳۴۶ دستگاه خودروی سنگین با منابع ارزی یك میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلاری برنامه ریزی شده كه از محل صرفه جویی در مصرف سوخت و منابع صندوق توسعه ملی تأمین اعتبار خواهد شد.
وی همینطور به برنامه ریزی برای تولید دو هزار و ۱۸۰ دستگاه انواع واگن باری، مسافری و لوكوموتیو و انجام طراحی و مقدمات ساخت داخل مترو بعنوان برنامه ششم در این راستا یاد كرد كه با منابع ارزی ۸۴ میلیون دلاری و منابع ریالی ۶۲۲ میلیارد تومانی اجرایی می شود.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت افزود: سال جاری ساخت ۷۸ فروند انواع شناور با ۲۵۰ میلیون دلار اعتبار (برای ۳۰ شناور) از محل منابع صندوق توسعه ملی برنامه ریزی شده است.
وی تصریح كرد: طرح توسعه پوشاك روستایی بر مبنای شیوه تفاهم شده با سازمان برنامه و بودجه در پنج استان با هدف ایجاد نام و نشان ملی با قابلیت رقابت در عرصه بین المللی بعنوان هشتمین پروژه وزارتخانه در جهت توسعه و تعمیق ساخته داخل است.
به گفته این مقام مسوول، توسعه صنایع كوچك و متوسط و پیوند آنها با صنایع بزرگ در جهت تكمیل زنجیره ارزش و تكمیل زنجیره ارزش صنایع نساجی، پوشاك و چرم، خودرو، لوازم خانگی، پلاستیك، فلزات اساسی، صنایع پایین دستی پتروشیمی و محصولات از كاغذ، دو پروژه دیگری هستند كه مورد نخست از جانب سازمان صنایع كوچك و دومی توسط معاونت امور صنایع وزارتخانه پیگیری می شوند.
وی از برنامه ریزی برای تحریك تقاضای خرید كالاهای مصرفی بادوام ساخت داخل با هدف گذاری متوسط ۴۰ درصدی تولید محصولات لوازم خانگی و فرش بعنوان یازدهمین پروژه در این راستا یاد كرد كه نیازمند ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه است.
زرندی تصریح كرد: تحقق این برنامه ها الزاماتی دارد كه مهمترین آنها تأمین منابع بانكی است.


1399/01/27
15:01:40
2833
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو