مسترکار - دنیای خودرو
مقام صنفی:

دولت مجوز واردات قطعات و لوازم یدكی خودرو را صادر كند

دولت مجوز واردات قطعات و لوازم یدكی خودرو را صادر كند به گزارش مستر كار سخنگوی اتحادیه لوازم یدكی خودروی تهران اظهار داشت: هرچند در شرایط كنونی با كمبود قطعه و لوازم یدكی در بازار مواجه نیستیم، اما برای حدود یك تا دو ماه آینده كسری و كمبود قطعات اجتناب ناپذیر است و در همین راستا خواسته ما از دولت، صدور مجوز واردات این اقلام است.


"سید مهدی كاظمی" امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه كرد: طی هفته های گذشته با وجود انتشار ویروس كرونا، اعضای اتحادیه تعمیركاران باز بوده و خدمات ارائه می كردند، اما مشتریان بعد از مراجعه به تعمیرگاه ها با تعطیلی عرضه كنندگان قطعات مواجه می شدند، بنا بر این شائبه كمبود قطعه در بازار به وجود آمد.
وی با تاكید بر اینكه مشكلی از بابت تامین قطعه وجود ندارد، اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار عضو این اتحادیه از زمان سهمیه بندی بنزین با ركود مواجه گشتند و بطور طبیعی قطعات كمتری به فروش می رفت، در ادامه بسته شدن صنوف ناشی از كرونا منجر به كاهش فروش قطعات و لوازم یدكی شد.
كاظمی بیان داشت: با این وجود در یكی دو ماه آینده به سبب كاهش یافتن واردات و همین طور نزولی شدن تولید قطعات و لوازم یدكی، با كمبود مواجه خواهیم شد و بنا بر این از دولت می خواهیم به فوریت اجازه واردات به تاجران و واردكنندگان قطعات بدهد.
وی اشاره كرد: به این منظور، به دنبال ارز نیمایی یا ۴۲۰۰ تومانی نیستیم و فقط می خواهیم مجوز آن صادر شده و گمرك نیز اجازه ترخیص سریعتر قطعات و لوازم یدكی را صادر كند تا كمبودها را تامین و برطرف نماییم.
سخنگوی اتحادیه لوازم یدكی خودروی تهران همین طور درباب كاهش شدید پروازها به كشورهای خارجی ناشی از كرونا، اشاره كرد: عمده كمبود قطعات مربوط به خودرو های خارجی و كم تردد است كه در این صورت همكاران ما حداكثر طی ۱۵ روز بوسیله امارات و سایر نقاط نسبت به تامین آنها اقدام می كنند.
كاظمی افزود: برای خودرو های داخلی، از آنجایی كه بیشتر قطعات آنها داخلی سازی شده و در كشور موجود است، فقط تعداد اندكی از قطعات باید وارد كشور شوند كه بلافاصله بعد از برداشته شدن محدودیت های پروازی نسبت به تامین آنها اقدام خواهد شد.


1399/02/04
20:01:09
3207
5.0 از 5
تگهای خبر: بنزین , تردد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو