مسترکار - دنیای خودرو
وزیرصنعت در دیدار با سفیر بلاروس:

اورآسیا، فرصت مناسبی برای توسعه همكاریهای تجاری ایران و بلاروس است

اورآسیا، فرصت مناسبی برای توسعه همكاریهای تجاری ایران و بلاروس است به گزارش مستر كار وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با سفیر جمهوری بلاروس در تهران اظهار داشت: با عنایت به عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، فرصت های خوبی برای توسعه و تعمیق روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و بلاروس فراهم گشته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رضا رحمانی در دیدار با یوری ایوانوویچ لازارچیک، اضافه کرد: باید موانع موجود برای توسعه و بسط روابط را به دقت مورد بررسی قرار داده آنها را رفع نماییم.
وی بااشاره به توافقات قبلی برای تقویت مبادلات و افزایش روابط تجاری ایران و بلاروس، اظهار داشت: امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، زمینه خوبی برای افزایش روابط تجاری ۲ کشور است که باید در این خصوص گام های محکم تری برداشته شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران خاطرنشان کرد: سیاست کلی دولت جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط تجاری و اقتصادی، توجه به ظرفیت های موجود با کشورهای دوست و همسایه و همینطور افزایش مبادلات با کشورهای شمالی است.
رحمانی تصریح کرد: عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، نیازمند تمرکز روی زمینه های مساعد برای همکاریهای مشترک است و باید برای ایجاد برخی زیرساخت ها و مبانی لازم دو طرف پیشقدم شوند.
وی با اشاره به بعضی از تهدیدات انتشار کرونا در سطح دنیا بر توسعه اقتصادی کشورها اظهار داشت: برای دوره پسا کرونا و فرصت تجاری پس از آن باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و مزیت های تجاری دو طرفه برای افزایش مبادلات، مورد توجه جدی قرار گیرد.
وزیر صنعت خاطرنشان کرد: پس از امضای موافقتنامه همکاری ایران با اتحادیه اروآسیا سطح همکاریهای اقتصادی و تجاری بین ایران و جمهوری بلاروس نسبت به گذشته تقویت شده ولی برای دستیابی به اهداف هدفگذاری شده، فاصله جدی وجود دارد که حتما باید مورد توجه دو طرف قرار گیرد.
رحمانی تصریح کرد: ما در این راستا حاضریم تسهیلات لازم را برای بازرگانان و فعالان اقتصادی دو طرف فراهم نماییم تا در شرایط مساعدتری اقدامات لازم را عملیاتی کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در انتها اعلام نمود: برای برگزاری هر چه سریعتر کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور، با عنایت به شرایط خاص شیوع ویروس کرونا، امکانات لازم برای برگزاری ویدئو کنفرانس از جانب ایران وجود دارد و ما آمادگی برگزاری هر چه سریعتر این جلسه و پیگیری های مربوطه را داریم.
** ایوانوویچ: برای ارتقای همکاریهای اقتصادی دو کشور تلاش می کنیم
سفیر جمهوری بلاروس در تهران در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران اظهار داشت: تمام تلاش ما بر این است تا از فرصت های موجود برای ارتقای همکاریهای اقتصادی دو کشور استفاده نماییم.
یوری ایوانوویچ با اشاره به یکی از وظایف اصلی خود در توسعه دیپلماسی اقتصادی بین دو کشور ایران و بلاروس خاطرنشان کرد: با رایزنی های انجام شده به دنبال برگزاری کمیسیون مشترک همکاری دو کشور هستیم و در این راستا آماده برگزاری جلسه این کمیسیون از راه ویدئو کنفرانس هم می باشیم.
وی با یادآوری برخی تبعات انتشار کرونا روی توسعه اقتصادی خیلی از کشورهای دنیا اظهار داشت: این اپیدمی مشکلاتی را در روابط تجاری کشورها بوجود آورده که باید زمینه لازم برای توسعه همکاری ها را فراهم نماییم.


1399/02/07
13:13:55
2668
5.0 از 5
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو