مسترکار - دنیای خودرو
یك صادركننده مطرح كرد:

نیاز جدی صادرات به تریلرهای یخچال دار

نیاز جدی صادرات به تریلرهای یخچال دار به گزارش مستر كار یك فعال اقتصادی می گوید با عنایت به متوقف شدن فعالیت لنج ها و حمل و نقل سنتی تحت تأثیر كرونا یكی از اولویت های جدی كشور دسترسی به تریلرهای یخچال دار است.


مهدی علیپور در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در هفته های گذشته خیلی از کشورهای حاشیه خلیج فارس تحت تأثیر خطر شیوع کرونا مرزهای خویش را بسته اند و ترددها حتی به منظور جابه جایی کالا هم با محدودیت روبرو شده است.
به قول وی این تصمیم در حالی گرفته شده که خیلی از این کشورها به واردات مواد غذایی نیاز روزانه دارند و ازاین رو نمی توان چنین تصمیماتی را به شکل طولانی مدت اتخاذ نمود.
عضو سابق اتاق بازرگانی ایران با بیان این که در صورت فراهم کردن برخی مقدمات امکان حفظ صادرات ایران به این کشورها وجود دارد، بیان نمود: برای مثال در شرایط فعلی فعالیت لنج ها متوقف شده و مقاصد صادراتی بر ضرورت تضمین کیفیت کالاها تاکید دارند، ازاین رو دسترسی به تریلرهای یخچال دار اولویتی جدی به حساب می آید.
وی افزود: در این شرایط متاسفانه کرایه این تریلرها به شکل قابل توجهی افزایش یافته است به صورتی که حمل یک مرتبه از شیراز تا عمان با این تریلرها به ۷۰ میلیون تومان رسیده است.
علیپور با اشاره به امکان کاهش تعرفه ورود تریلرهای یخچال دار به کشور، اظهار نمود: در صورتیکه این تصمیم گرفته شود از سویی می توان امیدوار بود که مشکلات موجود برای صادرات کالاها کمتر شود و از طرفی جابه جایی کالا در داخل کشور هم با مشکلات کمتری صورت گیرد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، با شیوع کرونا در دو ماه گذشته محدودیت های جدی در جابه جایی کالا در مرز کشورها بوجود آمده است.
منبع:

1399/02/11
11:19:34
3052
5.0 از 5
تگهای خبر: تردد , صادرات , كالا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو