مسترکار - دنیای خودرو

رعایت اصل سه جانبه گرایی راهكار عبور از موانع كار

رعایت اصل سه جانبه گرایی راهكار عبور از موانع كار مستر كار: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران در یادداشتی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی كارگر با اشاره به هدف مشترك كارگران و كارفرمایان در میدان تولید، بر لزوم رعایت اصل سه جانبه گرایی برای عبور از موانع كسب و كار تاكید نمود.


به گزارش روز پنجشنبه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، «غلامحسین شافعی» در یادداشتی به مناسب روز جهانی کارگر نوشت: روز جهانی کارگر بهانه ای است برای پاسداشت از مقام تلاشگرانی که در خط مقدم تولید ایستاده اند. استواری آنها در این شرایط سخت که امواج گوناگون اقتصادی و غیراقتصادی به سمت تولید هجوم آورده است، بیش از گذشته ستودنی است.
کارفرمایان و سرمایه گذاران به خوبی می دانند که نیروی کار مهمترین سرمایه آنها در جهت پیشبرد امور است، بدین جهت کارفرما بیش از هر شخص دیگری، قدر کارگر را می شناسد و مقام آنرا محترم می داند. کارفرمایانی که با سرمایه های خود وارد عرصه تولید می شوند و کارگرانی که توان و همت خودرا بعنوان سرمایه به میان می آورند، جملگی یک مسیر را دنبال می کنند و تنها نقش ها متفاوت می باشد.
به عنوان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اذعان می کنم که با این تعریف، فاصله و مرزی میان کارگر و کارفرما وجود ندارد برای اینکه هر دو به سمت یک هدف در عرصه اقتصاد گام برمی دارند. از ین جهت، کارهای خود و همکارانم در پارلمان بخش خصوصی در امتداد پشتیبانی از هر دو قشر استوار شده است.
رایزنی ها، جلسات، نامه نگاری ها و تلاش هایی که همگی در امتداد بهبود محیط کسب و کار انجام می شود، برای پشتیبانی از اقتصاد ملی و تولید ملی صورت می گیرد. همان میدانی که کارگر و کارفرما هر دو در آن فعالیت می نمایند و همچون یک کشتی بزرگ همه ذی نفعان را در خود جای داده است.
در روزهایی که سایه کرونا بر سایه تحریم افزوده شده و هر دو بر سر اقتصاد ایران سنگینی می کنند، اتحاد و همت همه جانبه گروه های فعال در میدان کسب و کار لزوم بیشتری پیدا کرده است. همه ذی نفعان باید هدف اصلی را بدون پرداختن به اختلافات و نیروهای بازدارنده، دنبال کنند تا برآیند مثبتی برای گردش چرخ اقتصاد ایجاد شود.
برای تحقق "جهش تولید" مطابق رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی، نیاز به تلاشی مضاعت برای از میان برداشتن موانع، احساس می شود چونکه در ماه های اخیر «کرونا» بعنوان سومین چالش بزرگ از راه رسیده و کسب وکارها را به چالشی سخت تر از قبل گرفتار ساخته است. قبل از این، دو مانع دیگر یعنی «فضای نامساعد کسب وکار» و «تحریم های ظالمانه» سد راه کارهای اقتصادی قرار گرفته بود و اقتصادگردانان برای عبور از این دست اندازها دشواری های زیادی را متحمل می شوند.
مانع جدید، مشکلات پیش بینی نشده ای را به مسائل قبلی اضافه کرده که مقرر است با بسته های حمایتی درنظر گرفته شده از طرف دولت، از این مسائل عبور نماییم.
در این مدت، نامه نگاری های زیادی با مقامهای دولتی داشته ایم، پیشنهادهای ۳۰ گانه ای برای رفع موانع کسب و کارها ارائه دادیم و در جلسه با رئیس جمهوری نیز فعالان بخش خصوصی فرصت یافتند مشکلات پیش آمده را مطرح کنند. امید می رود، جمیع کارهای صورت گرفته به بهبود اوضاع کسب و کارها منجر شود تا کارگران و کارفرمایان همچنان دوشادوش یکدیگر و با دغدغه هایی که فقط از جنس توسعه و توفیق است، به فعالیت ادامه دهند.
رعایت اصل سه جانبه گرایی در این شرایط دشوار بیش از گذشته میتواند راهگشا باشد. کارگران، کارفرمایان و دولت باید همراه با هم، هر کدام در نقش های خود به میدان بیایند و به سمت هدف نهایی گام بردارند. در آخرین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران که ۲۷ بهمن سال قبل و قبل از آغاز کرونا برگزار شد، در حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم تقویت اصل سه جانبه گرایی خصوصاً در سازمان تامین اجتماعی تاکید کردیم تا اداره این سازمان به صاحبان اصلی آن واگذار شود.
همچنین معتقدم که امروز نیازمند بسط و گسترش مفاهیمی مانند کار شایسته در کشور هستیم. برای داشتن یک اقتصاد شکوفا و رشدیافته لازم است تشکل های کارگری و کارفرمایی در کنار هم قرار بگیرند چونکه بدون همکاری سازنده و اثربخش نیروی کار در تولید و ارتقای بهره وری در کشور، نمی توان اقتصاد را شکوفا کرد.
منبع:

1399/02/12
23:50:09
2663
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو