مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت خبر داد:

برنامه ریزی جهت راه اندازی بازارچه های تخصصی گوهرسنگ ها

برنامه ریزی جهت راه اندازی بازارچه های تخصصی گوهرسنگ ها به گزارش مستر كار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برنامه سال جاری این سازمان راه اندازی بازارچه های تخصصی گوهرسنگ ها در استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی است؛ علاوه بر این، دستیابی ایران به سهم یك درصدی از ارزش بازار جهانی گوهرسنگ ها در سال ۱۴۱۰ هدفگذاری شده است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو)، «خداداد غریب پور» در نشست کارگروه اجرایی بررسی و تصمیم گیری برای بهینه کردن وضعیت گوهرسنگ ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اضافه کرد: برای افزایش سهم تجارت جهانی در این صنعت، در گام نخست، سهم نیم درصدی تا سال ۱۴۰۵ برنامه ریزی شده است.
وی اضافه کرد: کارگروه اجرایی بررسی و تصمیم گیری بهینه کردن وضعیت گوهرسنگ ها در ایران و رفع چالش های فرآوری توسعه این صنعت در کشور تشکیل شده و راهبری آن بر عهده ایمیدرو است.
رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: کارگروه یاد شده دارای کمیته های تخصصی راهبردی، اصلاح قوانین، بازار و تجارت، اکتشاف و استخراج تشکیل و بررسی طرح مطالعاتی تدوین نقشه راه و برنامه های عملیاتی این صنعت انجام شده است.
رایزنی با گمرک برای رفع موانع
غریب پور با اشاره به اینکه موانع قانونی در تجارت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در رابطه با گمرک پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: به منظور رفع مشکلات صنعت گوهرسنگ ها، نظرات کارشناسی این کارگروه، در شورایعالی معادن بررسی می شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: برپایه برنامه توسعه گوهرسنگ ها، همینطور بسترسازی برای پرورش «مروارید» با همکاری سازمان شیلات ایران و با مشارکت بخش خصوصی در منطقه پارسیان شروع شده است.
وی اضافه کرد: پیگیری پروژه های اکتشاف گوهرسنگ ها سال جاری در دستور کار قرار گرفته و تجمیع داده های حاصل از مطالعات انجام شده اکتشافی در کشور و برنامه ریزی برای پی جویی در محدوده های پیشنهادی در برنامه است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، سالانه به طور متوسط ۴۰۰ میلیون تن مواد معدنی از پنج هزار و ۶۰۰ معدن فعال کشور استخراج می شود که ۶۰ تا ۶۵ درصد آنها مصالح ساختمانی است.


1399/02/14
20:48:39
2939
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , صنعت , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو