مسترکار - دنیای خودرو

ماجرای پلمب كلینیك های دامپزشكی چه بود؟

ماجرای پلمب كلینیك های دامپزشكی چه بود؟ مستر كار: برخی از كلینیك های دامپزشكی در بعضی از مناطق تهران در یك و ماه نیم گذشته پلمب شدند. بااینكه هنوز علت دقیق این اقدام معین نمی باشد، اما بنابر گفته رئیس سازمان دامپزشكی كشور به زودی این مساله در جلسه مشترك میان سازمان دامپزشكی، سازمان نظام دامپزشكی، سمن های دامپزشكی و شهرداری حل خواهد شد.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا بیش از یک ماه است که بعضی از مناطق شهرداری تهران مبادرت به تعطیلی و پلمب کلینیک های دامپزشکی کرده اند. اقدامی که نارضایتی و نگرانی خیلی از فعالان در عرصه دامپزشکی را به دنبال داشته است و معتقدند پلمب این مراکزی که در امتداد ارتقای بهداشت جامعه تلاش می کند در نهایت به ضرر شهروندان خواهد بود و در شرایط حساس کنونی یعنی شیوع ویروس کرونا و احتمال بروز بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود این مراکز و خدمات آنها از اهمیت ویژه ای برخوردارست.

اگر چه دلیلهای مختلفی چون عدم تعامل میان شهرداری و سازمان دامپزشکی، خلا قانونی، ابهام در وضعیت چگونگی فعالیت این صنف در واحدهای مستقل و یا واحدهای مسکونی و حضور در شهرها برای این مساله مطرح گردیده است اما هنوز دقیقا معین نمی باشد که چرا این مراکزی که زیرنظر سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی مشغول به فعالیتند، پلمب شده اند.

البته طی روزهای گذشته نیز بعضی از مسئولان در شهرداری و مجلس نیز خواهان توقف این اقدام شدند و احمد علی کیخا_ رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نیز با ارسال نامه ای به رئیس سازمان دامپزشکی عنوان نمود که" چندین جلسه در این کمیسیون منعقد و تصمیماتی جهت ساماندهی این امور نیز اتخاذ شد گردید ولیکن ظاهراً بنظر می رسد شهرداری به دور از توجه ویژه به مسائل علمی و تخصصی و منافع عمومی مبادرت به اتخاذ تصمیمات یکجانبه می کند. شایسته است آن سازمان در امتداد ماموریت ها و تکالیف قانونی خویش در تعامل با شهرداری محترم مبادرت به حل این مسئله نماید و یا با تهیه و ارسال گزارش توسط وزیر محترم جهاد کشاورزی بوسیله وزارت کشور یا هیات محترم دولت به این مسئله خاتمه داده شود. شایسته نیست این مساله که می تواند بوسیله تحلیل های کارشناسی و علمی و همین طور در جلسات تخصصی رفع گردد اینقدر سبب نگرانی قسمتی از فعالین اقتصادی جامعه و درگیر کردن مسئولین قوای مختلف گردد.

در این راستا علیرضا رفیعی پور _ رئیس سازمان دامپزشکی کشور به ایسنا اظهار داشت: تشکل های دامپزشکی به این مساله ورود کردند و دیدارهایی نیز با معاون شهردار داشتند. بعضی از مسئولان در شهرداری نیز گاهی معتقدند که نباید در شرایط کرونایی و بیماری های مشترک بین دام وانسان این مراکز پلمب شوند.

وی اضافه کرد: درخواست ملاقات با شهرداری تهران داشتیم و به زودی با شهردار ملاقات خواهیم کرد و پیگیر این مساله هستیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اشاره کرد: بعضی از دامپزشکان و فعالان این عرصه احتمال می دهند که شاید این اقدام به دنبال پرداخت نشدن عوارض یا فعالیت کلینیک ها در عرصه های شهری باشد، در صورتیکه این کلینیک ها کاملا در قالب قوانین دامپزشکی مشغول فعالیت هستند.

وی در آخر با اشاره به اینکه هم اکنون بعضی از کلینیک های پلمب شده رفع پلمب شده و در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: شهرداری تهران، سازمان دامپزشکی، سازمان نظام دامپزشکی و سمن های دامپزشکی باید با یکدیگر گفت و گو کنند تا اگر مشکلی قانونی هم وجود داشت بوسیله مراکز مربوطه پیگیری شود.
1399/02/24
15:58:37
2465
5.0 از 5
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو