مسترکار - دنیای خودرو

تولید آهن اسفنجی از مرز ۲ و نیم میلیون تن گذشت

تولید آهن اسفنجی از مرز ۲ و نیم میلیون تن گذشت به گزارش مستر كار تولید آهن اسفنجی در شركت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در فروردین ماه به رقم دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۶۷۷ تن رسید كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد سه درصدی دارد.


به گزارش روز جمعه خبرنگار اقتصادی ایرنا، برپایه جداول آماری شرکت های فولاد مبارکه، سفید دشت، سبا، هرمزگان، کاوه جنوب، آهن و فولاد غدیر، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، فولاد خوزستان، خراسان، میانه، سبزوار، شادگان، صبافولاد، آهن و فولاد ارفع، گل گهر، فولاد نی ریز، چادرملو و فولاد بافت در فروردین ۹۹ بیشترین رشد تولید آهن اسفنجی را در میان واحد های مورد بررسی، فولاد میانه به خود اختصاص داد.
تولید آهن اسفنجی فولاد میانه (یکی از طرح های فولاد استانی) در فروردین سال جاری ۷۲ هزار و ۱۳۷ تن به ثبت رسید که بالاترین رشد عملکرد به میزان ۱۵۷ درصد را از آن خود ساخت.
همچنین بیشترین کاهش عملکرد هم در دوره مورد بررسی مربوط به فولاد خراسان است که با تولید ۲۳ هزار و ۷۷۷ تن آهن اسفنجی، ۸۱ درصد افت نسبت به فروردین ۹۸ نشان داده است.
علاوه براین فولاد مبارکه هم با ۷۱۱ هزار و ۵۰۰ تن تولید آهن اسفنجی در فروردین ۹۹ که نسبت به ماه مشابه پارسال رشد دو درصدی داشت، اما ۲۸ درصد کل تولید در میان واحد های مورد بررسی را به خود اختصاص داد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، ایران در عرصه بین المللی پس از هند، دومین تولید کننده آهن اسفنجی به حساب می آید.
میزان تولید آهن اسفنجی در ۱۱ ماهه ۹۸ با رقم ۲۴ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۵۱ تن به ثبت رسید که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ افزایش ۶ درصدی داشت، اما عملکرد بهمن ماه واحد های یاد شده حاکی از تولید یک میلیون و ۶۹۰ هزار و ۱۶۴ تن است که افت ۱۶ درصدی را در مقایسه با بهمن ۹۷ نشان داده است.
بیشترین تولید ۱۱ ماهه ۹۸ آهن اسفنجی مربوط به فولاد مبارکه با رقم پنج میلیون و ۸۵۲ هزار و ۲۱۵ تن و بالاترین رشد عملکرد در این حوزه متعلق به فولاد بافت با افزایش ۶۵۸ درصدی نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ بود.
بهمن ماه سال گذشته بیشترین تولید آهن اسفنجی مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۲۳۷ هزار و ۹۹۸ تن و بالاترین رشد عملکرد این ماه به فولاد شادگان با رقم یکهزار و ۱۷۱ درصد اختصاص داشت.1399/02/27
15:28:16
2577
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو