مسترکار - دنیای خودرو

برنامه وزارت صمت جهت راه اندازی ۲۵ واحد فرآوری مواد معدنی

برنامه وزارت صمت جهت راه اندازی ۲۵ واحد فرآوری مواد معدنی به گزارش مستر كار ایرنا- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در سال جهش تولید با هدف جلوگیری از خام فروشی، راه اندازی 25 واحد فرآوری مواد معدنی را هدفگذاری كرده ایم.


داریوش اسماعیلی در بازدید از مجتمع کربنات سدیم فیروزآباد، بخش معدن و صنایع معدنی را از بخش های مهم و دارای ظرفیت برای تحقق شعار جهش تولید در سال ۹۹ دانست و اضافه کرد: بر همین اساس، هدفگذاری افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی استخراج و بهره برداری و همین طور توسعه صنایع معدنی را در این سال در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه 'بخش معدن می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود' کاملا کارشناسی و فنی و راهگشا است و می کوشیم تا قسمتی از نقدینگی موجود در جامعه جذب بخش معدن و صنایع معدنی شود تا شاهد رشد این حوزه باشیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تولید در صورتی دوام خواهد آورد که مبنای آن صادرات باشد و برای صادرات هم رقبایی داریم که برای موفقیت در این حوزه باید واحدهای تحقیق و توسعه را در کنار واحدهای تولیدی خود داشته باشیم.
اسماعیلی گفت: با وجود نیروهای متخصص داخلی و ظرفیت های موجود، زمینه رشد کشور برقرار است.
او اظهار داشت: باتوجه به این مهم که منابع معدنی تجدیدناپذیر هستند و باید برای آینده کشور حفظ شوند، لزوم دارد تا نحوه برداشت و استفاده از آنها مدیریت شود و برنامه ریزی دراین زمینه بر این مبناست که فرآیندهایی همچون استخراج و اکتشاف اصلاح شده و نظام نامه ها و شیوه نامه های جدید در بخش های مختلف معدن تدوین گردد.
وی، با اشاره به استراتژی و اولویت وزارت صمت در جلوگیری از خام فروشی اضافه کرد: فرآوری مواد معدنی سبب جلوگیری از خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده، تولید و اشتغال بیشتر، رشد و توسعه ی صنایع پایین دستی، توسعه منطقه ای و جهش تولید خواهد شد.
فیروزآباد ۶۰ درصد کربنات سدیم کشور را تامین خواهد کرد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس هم اظهار داشت: مجتمع کربنات سدیم فیروزآباد توان تامین ۶۰ درصد کربنات سدیم کشور را خواهد داشت.
حمید رضا ایزدی اضافه کرد: این مجتمع با داشتن ۶ معدن سنگ آهک و نمک، بعنوان بزرگترین کارخانه کربنات سدیم کشور ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن کربنات را دارد که در صورت تکمیل، نیاز مصرفی کربنات سدیم کشور تامین و زمینه صادرات فراهم نیز خواهد شد.
بیشترین مصرف کربنات سدیم در صنایع شیشه سازی، بلور، صنایع بهداشتی و شوینده، آرایشی، بهداشتی و صنایع نساجی و دباغی، صنایع غذایی، صنایع کاغذ و صنایع شیمیایی است.
وی ادامه داد: مجتمع کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد که با اعتباری افزون بر یک هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان در حال ساخت است از پروژه های قابل افتتاح در سال ۹۹ است که با بهره برداری کامل و تامین آب مورد نیاز آن، برای سه هزار نفر به شکل مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد خواهدنمود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، درباب راهکارهای تحقق جهش تولید در این استان نیز اظهار داشت: پشتیبانی از تولیدات صادرات محور، برنامه ریزی و تشویق واحدهای صنعتی به تولید محصولات متنوع و برنامه ریزی و ایجاد شرایط برای افزایش ظرفیت و توسعه واحدهایی که محصولاتی با قابلیت رقابت پذیری داخلی و همین طور بازارهای صادراتی دارند و هم اکنون نیمه فعال می باشند همچون برنامه های این سازمان برای تحقق شعار سال است.
شهرستان فیروزآباد در فاصله ۹۳ کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.منبع:

1399/03/03
14:28:01
2343
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو