مسترکار - دنیای خودرو

استانها مكلف به هدف گذاری كمی در نهضت ساخت داخل شدند

استانها مكلف به هدف گذاری كمی در نهضت ساخت داخل شدند به گزارش مستر كار مركز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: پیرو مصوبه «شورای راهبری نهضت ساخت داخل»، سازمان های استانی باید در نهضت ساخت داخل هدف گذاری كمّی داشته باشند.


به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، طبق این مصوبه، برنامه جایگزینی واردات و توسعه ساخت داخل وزارت صنعت تا سال ۱۴۰۰ در گروه کارهای ۹ گانه اعلام و همین طور ارسال لیست اقلام و تجهیزات مورد نیاز کشور در ۲۱۱ قلم تعیین شده است.
بر این اساس سازمان های صنعت استانها مکلفند هدف گذاری کمی در جایگزینی واردات و توسعه ساخت داخل به تفکیک گروه کارهای ذکر شده را در مدت یک هفته به این مرکز ارائه نمایند.
موارد در شورای راهبری نهضت ساخت داخل مطرح و تصمیم لازم اتخاذ می شود.
پیرو این مصوبه گزارش عملکرد هر استان به صورت ماهانه به مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال و اطلاع رسانی می شود.
در یک سال قبل بیش از سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو کاهش ارزبری با برگزاری ۱۰ میز تخصصی تعمیق ساخت داخل با انعقاد تفاهم نامه با سایر وزارتخانه ها و دستگاه ها، اقدام شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی و همین طور شرکت های دانش بنیان برای داخلی سازی برخی قطعات و تجهیزات وارداتی حاصل شده است.منبع:

1399/03/13
23:23:09
2696
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو