مسترکار - دنیای خودرو

واكنش سازمان توسعه تجارت به خبر توقف تجارت با امارات

واكنش سازمان توسعه تجارت به خبر توقف تجارت با امارات مستر كار: سازمان توسعه تجارت به خبرهای انتشار یافته در ایام گذشته درباره موانع جدید به وجود آمده در راه تجارت ایران و امارات متحده عربی واكنش نشان داد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، در ایام گذشته برخی سایت های خبری از محدودیت های جدید اعمال شده از طرف دولت امارات متحده عربی در راه صادرات ایران به این کشور آگاهی داده بودند، موضوعی که سازمان توسعه تجارت آنرا بطور کامل تکذیب نمود.
طبق توضیحات ارائه شده از طرف این سازمان، تابحال هیچ تغییری در سیاست های تجاری میان دو کشور ایجاد نشده و روال کار مانند آنچه در ماه های گذشته رخ داده، ادامه خواهد داشت. هرچند باتوجه به شیوع ویروس کرونا برخی تغییرات در تجارت مشترک قطعی خواهد بود.
سازمان توسعه تجارت در این رابطه اعلام نموده است: دولت امارات متحده عربی جز اتخاذ تدابیری در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در بعضی بنادر خود، اقدام جدیدی در زمینه ایجاد محدودیت در واردات انجام نداده است. این قبیل اقدامات نه فقط مانعی بر سر راه صادرات ایران به این کشور ایجاد نکرده، بلکه سبب اطمینان خاطر دولت های دو طرف از رعایت اقدامات تضمین کننده سلامت دست اندرکاران تجاری و شهروندان دو کشور شده است.
نماینده ایران در تجارت خارجی این را نیز گفته که از زمان شیوع کرونا، با همکاری وزارت بهداشت، ایران پیشنهاداتی را به همسایگان و شرکای تجاری خود همچون امارات متحده عربی ارائه کرده تا با اجرای آن، واردکنندگان کالا از ایران، نگرانی آلودگی به ویروس کرونا نداشته باشند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، آخرین آمارهای تجاری ایران در سال ۹۹ نشان میدهد که بعد از چین، دومین صادرکننده عمده کالا به ایران امارات متحده عربی بوده است و در بین واردکنندگان کالا نیز این کشور بعد از چین و عراق، در رده سوم مقاصد صادراتی ایران قرار دارد.
منبع:

1399/03/23
19:42:29
2292
5.0 از 5
تگهای خبر: سایت , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو