مسترکار - دنیای خودرو
دوماهه ۹۹؛

رشد ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی در كشور

رشد ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی در كشور به گزارش مستر كار فولاد سازان در دوماهه سال جاری پنج میلیون و ۵۵۲ هزار و ۴۳۳ تن آهن اسفنجی تولید كردند كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد عملكرد داشتند.


جداول آماری شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو نشان می دهد، از مجموع عملکرد تولید آهن اسفنجی شرکت های مزبور در دوره دو ماهه سال جاری، ۵۲.۷ درصد سهم اردیبهشت ماه است.
آمار عملکرد ۱۶ شرکت فولادی (مبارکه، سفید دشت، سبا، هرمزگان، خوزستان، خراسان، میانه، سبزوار، شادگان، صبا فولاد، نی ریز، آهن وفولاد ارفع، گل گهر، چادرملو، جهان فولاد سیرجان و فولاد بافت) گویای تولید دو میلیون و ۹۲۷ هزار و ۳۰۷ تن آهن اسفنجی در اردبیهشت ماه سال جاری است که در مقایسه با ماه مشابه پارسال ۱۸ درصد رشد دارد.
بیشترین میزان تولید آهن اسفنجی در دوره این گزارش مربوط به فولاد مبارکه با رقم یک میلیون و ۴۲۸ هزار تن به ثبت رسید و بالاترین افزایش بازدهی در دوماهه سال جاری مربوط به فولاد بافت با رقم ۳۱۵ درصد است.
همچنین در دو ماهه سال جاری فولاد خراسان با کاهش ۳۹ درصد تولید آهن اسفنجی بیشترین افت عملکرد در این زمان را در میان فولادسازان ثبت نمود.
علاوه بر این در اردیبهشت ماه هم فولاد مبارکه با ۷۱۶ هزار و ۵۰۰ تن بیشترین تولید آهن اسفنجی را در میان واحد های مورد بررسی داشت و فولاد میانه با رشد ۱۴۷ درصدی رتبه برتر را در این حوزه به دست آورد.
تولید آهن اسفنجی در شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در فروردین ماه دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۶۷۷ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد سه درصدی داشت.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، ایران در عرصه بین المللی پس از هند، دومین تولیدکننده آهن اسفنجی به حساب می آید.
تولید ۷.۱ میلیون تن گندله سنگ آهن
همچنین مجموع تولید گندله سنگ آهن در میان واحد های مورد بررسی در دوره این گزارش برابر با هفت میلیون و ۱۵۵ هزار و ۳۷۴ تن شد که نسبت به دو ماهه نخست ۹۸ کاهش یک درصدی دارد.
بیشترین تولید گندله سنگ آهن در این بررسی مربوط به فولاد مبارکه با رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۴۵۱ تن به ثبت رسید و فولاد خراسان هم در دو ماهه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۱۵ درصدی را ثبت نمود.
واحدهای مزبور در اردیبهشت ماه سال جاری سه میلیون و ۴۹۳ هزار و ۶۹۶ تن تولید گندله سنگ آهن داشتند که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۸ افزایش دو درصدی داشتند.


1399/03/27
14:31:31
2625
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو