مسترکار - دنیای خودرو

نیاز واقعی بازار خودرو كمتر از یك میلیون دستگاه است

نیاز واقعی بازار خودرو كمتر از یك میلیون دستگاه است به گزارش مستر كار مقام سایپا در امور فروش و خدمات بعد از فروش اظهار داشت: بررسی های كارشناسی نشان داده است نیاز واقعی بازار خودروی كشور در سال ۹۹ بیشتر از یك میلیون دستگاه نیست.


«مجید باقری» امروز (سه شنبه) در نشست خبری در محل گروه خودروسازی سایپا اضافه کرد: این عدد نشان می دهد، خودروسازان داخلی قادر به تأمین کل نیاز بازار هستند.
وی بیان داشت: التهاب کنونی بازار خودرو محصول تقاضای کاذب است.
باقری افزود: شب گذشته گروه صنعتی سایپا موفق به تولید یکصد هزارمین خودروی خود در سال ۹۹ شده که با وجود تحریم ها و مشکلات ناشی از کرونا، امیدوارکننده است.
وی افزود: همینطور این خودروسازی موفق شده در مقایسه با سال گذشته ۵۵ درصد بیشتر خودرو فاکتور کرده و به مردم تحویل دهد.
قائم مقام سایپا تصریح کرد: تولید ۱۰۰ هزار خودرو معادل ۱۰ برابر تعداد خودرو های به فروش رفته در طرح فروش فوق العاده اخیر این خودروساز است.
وی از ورود سایپا به یک جراحی بزرگ به منظور تغییر سبد محصولات خود اطلاع داد و خاطرنشان کرد: از آغاز سال جاری تابحال ۳۰ هزار دستگاه خودروی پراید ۱۳۱ تولید و با قیمت ۳۸ میلیون تومان بین مشتریان توزیع شد و در مدت زمان باقی مانده تا آخر تیرماه و بسته شدن پرونده این خودرو هم ۲۰ هزار دستگاه دیگر تولید و با همان قیمت عرضه خواهد شد.
باقری تصریح کرد: خودروی پراید جایگزین ندارد اما با ارتقای ظرفیت، به دنبال افزایش تولید سایر محصولات هستیم.
وی از بدعهدی شرکای خارجی بعنوان یکی از چالش های سایپا یاد کرد که سبب شد حدود ۴۹ هزار خودرو از خودرو های وعده داده شده به دست مشتریان نرسد.
قائم مقام سایپا اضافه کرد: در این راستا مجبور به استفاده از طرح های جایگزین خودرو شدیم، به صورتی که حالا حدود ۶۰ درصد تعهدات تبدیلی رنو و برلیانس مدیریت شده و مشتریان به سایپا اعتماد کرده اند.
وی اظهار داشت: مجموع تعهدات این خودروساز کمتر از ۵۰ هزار دستگاه است و تا آخر شهریورماه به جز دو محصول، سایر محصولات بیست گانه سایپا بدون تعهد معوق خواهند بود.منبع:

1399/04/04
11:46:22
2653
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو