مسترکار - دنیای خودرو

جزئیات تعلیق كارت بازرگانی صادركنندگان متخلف

جزئیات تعلیق كارت بازرگانی صادركنندگان متخلف سازمان توسعه تجارت جزئیات برنامه تعلیق كارت بازرگانی صادركنندگانی كه تعهد ارزی خودرا اجرایی نكرده اند، اعلام نمود.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، چند روز بعد از آنکه با دستور رئیس جمهوری بنا شد مشخصات افرادی که در حوزه صادرات و واردات تخلف کرده اند برای مردم منتشر شود، دولت اعلام نمود کارت بازرگانی صادرکنندگانی که هیچ قسمتی از ارز صادراتی خود در سال قبل را به کشور بازنگردانده اند، تعلیق خواهدنمود.
قبل از این بانک مرکزی مهلت رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان را اختتام تیر ماه سال جاری در نظر گرفته بود و با وجود موافقت شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با افزایش مهلت صادرکنندگان، بنظر می رسد بانک مرکزی با این طرح مخالفت کرده است.
به دنبال این برنامه ریزی، سازمان توسعه تجارت جزئیات نحوه تعلیق کارت های بازرگانی صادرکنندگانی که ارز خودرا بازنگردانده اند اعلام نمود.
برمبنای اعلام این سازمان، دارندگان کارت های بازرگانی که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود تابحال اقدامی نکرده اند، در دو زمان بندی جریمه خواهند شد. واحدهای غیرتولیدی که با داشتن کارت های بازرگانی مبادرت به صادرات کرده ولی ارز خودرا باز نگردانده اند، از تاریخ هفتم تیر ماه امسال مشمول جریمه شده و کارت های بازرگانی آنها معلق خواهد شد.
همین طور واحدهای تولیدی که به تعهد ارزی خود عمل نکرده اند نیز تا اختتام تیر ماه امسال زمان دارند تا نسبت به عمل به این تعهد اقدام نمایند و در غیر این صورت کارت های این افراد نیز تعلیق خواهد شد.
سازمان توسعه تجارت تاکید کرده که در صورت ایفای تعهد ارزی و ارائه تایید بانک مرکزی، کارت بازرگانی این واحدها رفع تعلیق خواهد شد. کارگروه پایش رفتار تجاری، بعد از این ابلاغیه، نسبت به تعلیق یا ابطال کارت های بازرگانی این افراد اقدام خواهدنمود.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، محمد لاهوتی – رئیس کنفدارسیون صادرات ایران – روز گذشته به ایسنا اظهار داشته بود: در ماه های گذشته باتوجه به محدودیت تردد در مرزهای مشترک و کاهش آمار صادرات و دشوار شدن تجارت، عملا سرعت بازگشت ارز به کشور کاهش یافته و این پروسه دشوار شده است و همین موضوع سبب شده بانک مرکزی و دولت تاکید باردیگر ای بر اجرای ابزارهای نظارتی و برخورد با برخی متخلفان داشته باشند. شاید برخی صادرکنندگان شناسنامه دار و بزرگ نیز در حوزه رفع تعهد ارزی موفق عمل نکرده باشند؛ بدین جهت بررسی دقیق شرایط صادرکنندگان و صحت سنجی علل بازنگشتن ارز آنها به کشور اهمیت زیادی دارد تا میان افرادی که رفع تعهد نکرده اند و صادرکنندگانی که این قصد را دارند اما شرایط اجازه نداده ارز خودرا بازگردانند، تفاوت قائل شد.1399/04/04
19:51:03
2718
5.0 از 5
تگهای خبر: ابزار , تردد , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو