مسترکار - دنیای خودرو
در قالب تفاهمنامه همكاری؛

پروژه های مشترك زمین شناسی و بسیج مهندسی برای احیای معادن

پروژه های مشترك زمین شناسی و بسیج مهندسی برای احیای معادن مستر كار: سازمان های زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور و بسیج مهندسی صنعتی در چارچوب تفاهمنامه همكاری، پروژه های مشترك با رویكرد ایجاد اشتغال در حوزه معادن كوچك با تاكید بر گوهرسنگ ها انجام خواهند داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی میان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان بسیج مهندسی صنعتی کشور ظهر امروز ( سه شنبه) توسط علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت و علی اصغر شهبازی به امضا رسید.
تفاهمنامه یاد شده بمنظور جهش تولید و ایجاد اشتغال با هدف توسعه در مناطق محروم و آموزش جامعه هدف و توسعه علوم زمین و اکتشاف مواد معدنی به امضای دو طرف رسید.
بر اساس این گزارش، استفاده از ظرفیت سرمایه انسانی متخصص با رویکرد ارتقای سطح کارهای تخصصی علوم زمین و اکتشاف ذخایر معدنی در کشور در چارچوب انجام پروژه های مشترک بعنوان موضوع اصلی این تفاهم نامه یاد شده است.
همچنین، اجرای همایش های تخصصی، کارگاه ها، دوره های آموزشی مشترک در قالب توانمندسازی و ارتقای سطح علمی فارغ التحصیلان زمین شناسی و معدن، استفاده فارغ التحصیلان زمین شناسی و معدن معرفی شده بسیج مهندسی از پایگاه اطلاعاتی داده های علوم زمین کتابخانه و اسناد علمی مکتوب طبق مقررات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور قسمتی از مفاد این تفاهمنامه است.
فراهم سازی شرایط مناسب و همکاری برای ارتقای دانش متخصصان زمین شناسی و معدن با پشتیبانی از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری، حمایت و پشتیبانی لجستیکی از برنامه های مشترک در سطح استانها از دیگر سرفصل های این تفاهمنامه است.
ایجاد کارگروه مشترک در زمینه کارهای دوجانبه بمنظور هماهنگی و ساماندهی پروژه ها، انجام بازدیدهای علمی و تورهای معدنی متقابل برای کارکنان و شاغلان از ظرفیت ها و امکانات آموزشی و پژوهشی و استفاده از سایر امکانات تحقیقاتی شامل آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی بنا بر مقررات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بعنوان زمینه های همکاری دو طرف تعریف شده است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در دوره یکساله منتهی به خرداد ۹۹ بیلان داد که در حوزه اکتشاف ذخایر معدنی (شناسایی- پی جویی) آغاز عملیات واگذاری و آزادسازی ۶۰ محدوده اکتشافی در کشور، اجرای عملیات شناسایی و پی جویی به میزان ۱۳۰ هزار کیلومتر مربع در چارچوب انجام ۱۰ پروژه شناسایی- پی جویی مواد معدنی برای ۳۲ محدوده مختلف کشور، انجام عملیات اکتشاف عمومی در چارچوب ۱۶ محدوده قسمتی از کارهای یکساله شمرده می شود.منبع:

1399/04/11
23:00:31
2556
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , پژو , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو