مسترکار - دنیای خودرو

آغاز صادرات چای هند به ایران

آغاز صادرات چای هند به ایران به گزارش مستر كار صادرات چای هند به چین و ایران با وجود ابهامات اقتصادی ناشی از شیوع كرونا و تنش در روابط میان دهلی نو و پكن بر سر مشكلات مرزی، شروع شده است.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، پایگاه خبری اکونومیک تایمز هند در گزارشی نوشت: واردکنندگان چینی قیمت خوبی برای چای سیاه هندی می پردازند و صادرات به این کشور شروع شده است.

ایران هم واردات چای ارتدوکس فصل جدید را از هفته گذشته شروع کرده و ۴۰۰ تا ۴۵۰ روپیه برای هر کیلوگرم می پردازد که قیمت بالاتری نسبت به سال قبل است.

موهیت اگروال، مدیر شرکت "اشین تی" و صادرکننده بزرگ به چین و ایران در اینباره اظهار داشت: تنش های مرزی میان چین و هند بر صادرات چای به چین تأثیر نگذاشته و چینی ها هر دو نوع چای سی تی سی و ارتدوکس را خریداری می کنند.

هند تحت تأثیر افزایش تقاضای چینیها برای چای سیاه هندی، در سال ۲۰۱۹ از سریلانکا در زمینه صادرات چای به چین جلو افتاد و ۱۳.۴۵ میلیون کیلوگرم چای به چین صادر کرد در حالیکه سریلانکا تنها ۱۰ میلیون کیلوگرم صادرات به این کشور داشت.

امسال تولید چای هند به علت قرنطینه ۱۴۰ میلیون کیلوگرم کاهش پیدا کرده و شرایط آب و هوایی در آسام هم در ماههای مه و ژوئن مساعد نبوده است و بارندگیهای شدید احیانا روی تولید تأثیر منفی خواهد گذاشت.

زمانی که چای ارتدوکس در ماههای مه و ژوئن وارد بازار شد، ایران قیمت خرید پایینتری را پیشنهاد کرد اما قیمت چای به خصوص چای ارتدوکس سال جاری به علت کاهش تولید، بالا مانده است.

به گفته اگروال، ایران موافقت کرده قیمت مرسوم را که ۳۰۰ روپیه برای هر کیلوگرم است بپردازد و برای خرید سفارش داده است.

آریش بهانسالی، یک صادرکننده دیگر چای هندی به ایران هم اظهار داشت: واردکنندگان ایرانی با عنایت به کیفیت چای ارتدوکس، حاضرند ۴۰۰ تا ۴۵۰ روپیه برای هر کیلوگرم بپردازند.

ایران سال قبل حدود ۵۴ میلیون کیلوگرم چای خرید و صادرکنندگان به ایران هم با مشکلی در زمینه پرداخت مواجه نمی باشند.

صادرکنندگان هندی پیشبینی می کنند که ایران سال جاری ۴۵ تا ۴۶ میلیون کیلوگرم چای هندی وارد خواهد نمود که حدود ۱۰ درصد کمتر از سال قبل خواهد بود.
1399/04/17
13:59:27
2605
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو