مسترکار - دنیای خودرو
عملكرد سه ماهه۹۹؛

تولید آهن اسفنجی به بیش از ۸ و دو دهم میلیون تن رسید

تولید آهن اسفنجی به بیش از ۸ و دو دهم میلیون تن رسید مستر كار: آمار تولید آهن اسفنجی توسط بیش از 20 واحد تولیدی در سطح كشور گویای رقم هشت میلیون و 213 هزار و 899 تن است كه نسبت به زمان مشابه در سال 98 رشد 12 درصدی دارد.


گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا برپایه جداول آماری عملکرد فولاد مبارکه، سفید دشت، سبا، فولاد هرمزگان، کاوه جنوب، آهن و فولاد غدیر، میدکو، فولاد خوزستان، خراسان، فولاد میانه، سبزوار، فولاد شادگان، صبا فولاد، فولاد نی ریز، آهن وفولاد ارفع، آهن و فولاد گل گهر، (طرح های گوهر و کوثر)، چادرملو، جهان فولاد سیرجان و فولاد بافت، گویای آنست که بیشترین تولید در سه ماهه امسال مربوط به فولاد مبارکه با رقم دو میلیون و ۵۵ هزار و ۲۵۴ تن ثبت گردید که نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش سه درصدی دارد.
بالاترین رشد عملکرد مربوط به فولاد بافت با ۲۹۳ درصد بازدهی در مقایسه با سه ماهه سال ۹۸ را نشان میدهد و میدکو هم بیشترین کاهش را با ۴۲ درصد به خود اختصاص داد.
رشد ۱۶ درصدی تولید در خردادماه
خرداد ماه امسال واحد های مزبور دو میلیون و ۶۶۱ هزار و ۴۶۶ تن آهن اسفنجی تولید کردند که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش تولید نشان میدهد.
بیشترین میزان تولید آهن اسفنجی در آخرین ماه فصل بهار مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۶۲۷ هزار و ۲۵۴ تن ثبت گردید که رشد سه درصدی در مقایسه با خرداد ۹۸ داشت.
بیشترین بازدهی خرداد ماه در میان واحدهای تولیدی مورد بررسی مربوط به جهان فولاد سیرجان است که با افزایش ۳۳۹ درصدی روبرو شد، ضمن اینکه ذوب آهن در این بخش تولید نداشت و صفر ثبت شده است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بررسی آمارهای تولید آهن اسفنجی پارینه رقم ۲۷ میلیون و ۳۶ هزار تن را نشان داد که این رقم در مقایسه با ۲۵ میلیون و ۲۵۳ هزار تن عملکرد سال ۹۷ افزایش هفت درصدی را ثبت نمود.
ایران در سال های اخیر همیشه دومین تولیدکننده آهن اسفنجی بعد از هند محسوب می شده و راه اندازی هفت طرح فولاد استانی که هریک ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن ظرفیت تولید آهن اسفنجی دارند، از اقدام های موثر در این بخش است.منبع:

1399/04/18
14:28:29
2535
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو