مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت خبر داد:

افزایش ۵ و نیم درصدی تولید فولاد در كشور

افزایش ۵ و نیم درصدی تولید فولاد در كشور مستر كار: معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تولید فولاد خام در سه ماهه نخست امسال در كشور نسبت به زمان مشابه 5.5 درصد بالا رفته و در طول این مدت شاهد تولید 6.8 میلیون تن از این كالا در میهن اسلامی بوده ایم.


سعید زرندی بعدازظهر پنجشنبه در بازدید از واحد تولیدی یاتاقان بوش تولیدکننده قطعات خودرو در تاکستان اضافه کرد: از لحاظ ظرفیت سازی در تولید فولاد مشکلی نداریم و به حد کافی دراین زمینه ظرفیت به وجود آمده است.
وی با اعلان اینکه رشد تولید در خیلی از محصولات با وجود تحریم های ظالمانه نشان گر حرکت به سمت جهش تولید و تقویت این بخش است، اشاره کرد: باید در این عرصه (فولاد) به تولیدات با ارزش افزوده بیشتر ورود پیدا نماییم.
این مسوول اظهار داشت: هدف گذاری صنعت کشور برای تولید ۵۵ میلیون تن شمش فولاد در سال با سرمایه گذاری های جدید بدون شک تا سال ۱۴۰۴ محقق خواهد شد ولی لازم است به سمت صنایع پایین دستی این بخش نیز بیشتر دقت کنیم.
زرندی اضافه کرد: تاکید ما در حوزه صادرات فولاد بجای صادر کردن محصول خام استفاده از ظرفیت صنایع پایین دستی است تا محصولی با ارزش افزوده بیشتر به بازارهای خارجی ارائه شود و صنعت فولاد سهم بیشتری از ارزآوری داشته باشد.
تامین سرمایه در گردش و ثابت مورد نیاز صنایع بزرگ از محل بورس
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: در سال ۹۹ یک فرصت بی نظیر برای صنایع بزرگ به وجود آمده تا با بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه و بورس بتوانند سرمایه در گردش و ثابت خودرا تامین کنند.
وی گفت: با این شرایط دیگر منطقی و صحیح نیست که بانک ها تسهیلاتی که سهم صنایع کوچک است را به واحدهای صنعتی بزرگ اختصاص دهند.
این مسوول اظهار داشت: امسال شاهد یک اقدام خوب جهت استفاده از ظرفیت بازار سرمایه در جهت تقویت تولید از طرف دولت بودیم که مورد تاکید سران قوا نیز قرار گرفت و آن این بود که صنایعی که امسال مبادرت به عرضه خود در بورس کرده و یا به انتشار اوراق بهادار بپردازند، پرونده های مالیاتی سال قبل آنها لحاظ نخواهد شد که این اقدام گامی در جهت رونق و جهش تولید و همین طور قدمی مهم برای شفاف سازی نظام های مالی در بخش تولید بشمار می رود.
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در سال قبل از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق انتشار یافته در بورس ۲.۵ درصد سهم بخش صنعت بود که این رقم در سه ماهه امسال به ۱۷.۵ درصد رشد پیدا کرده است.
زرندی گفت: امیدواریم صنایع بزرگ از این ظرفیت بزرگ که بازار سرمایه در اختیار آنها قرار گرفته است نهایت استفاده را ببرند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم حتی یک واحد تولیدی تعطیل شود، اضافه کرد: اعتقاد ما بر این است که باید تلاش نماییم موضوعاتی که خارج از اراده سرمایه گذاران و صنعت گران است در فعالیت آنها تاثیر نگذارد و در این خصوص باید نهایت پشتیبانی از فعالان بخش تولید به عمل بیاید.منبع:

1399/04/27
12:05:31
2062
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو