مسترکار - دنیای خودرو

نیاز 70 هزار میلیارد تومانی اعتباری صنایع پیشرفته در سال 99

نیاز 70 هزار میلیارد تومانی اعتباری صنایع پیشرفته در سال 99 به گزارش مستر كار مدیرعامل شركت مادر تخصصی صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته اظهار داشت: میزان اعتبار مورد نیاز صنایع پیشرفته كشور سال جاری ۷۰ هزار میلیارد تومان است، اما با عنایت به شرایط اقتصادی كشور، بودجه انقباضی دولت و سرمایه محدود صندوق شاید تحقق پیدا نكند.


به گزارش روز سه شنبه صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته، "رضا نقی پور اصل" اضافه کرد: سال جاری برنامه های مختلفی را برای تحقق شعار سال در دستور کار قرار دارد که یکی از آنها تسهیلگری در پرداخت تسهیلات و دریافت وثایق از شرکت های دانش بنیان رجوع کننده به صندوق است.
وی افزود: سال جاری در حوزه دریافت ضمانت نامه هم تسهیلاتی در دستور کار قرار گرفته، چونکه خیلی از شرکت های رجوع کننده به صندوق طرف قرارداد با ذی نفعان هستند و باید از ضمانت هم برخوردار شوند.
نقی پور تصریح کرد: سعی شده سال جاری در مدت یک روز ضمانت نامه ها در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا به "جهش تولید" کمک نماید.
این مقام مسوول تصریح کرد: صندوق هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات به صنایع پیشرفته ندارد و سال جاری باید به سمت ضمانت نامه محوری پیش رفت تا با عنایت به سرمایه محدود صندوق، بتوان حداقل در عرضه ضمانت نامه، گرهی از مشکلات صنایع پیشرفته کشور باز کرد.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته اظهار داشت: یکی از کارهایی که نسبت به سرمایه صندوق می توان انجام داد، عرضه خدمات کارشناسی به شرکت های متقاضی است که در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات به یک شرکت دانش بنیان تونل ساز ماشین در قزوین، اظهار داشت: این شرکت برای اولین بار در کشور، یک ماشین حفاری و تونل سازی را عرضه و خط تولید آنرا راه اندازی کرده است.منبع:

1399/05/01
23:46:06
1974
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو