مسترکار - دنیای خودرو
سرپرست وزارت صنعت در گفت وگو با مستر كار:

ایران صادركننده ماشین آلات تولید ماسك شد

ایران صادركننده ماشین آلات تولید ماسك شد به گزارش مستر كار سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در حالیكه در ایام نخست انتشار كرونا ماشین آلات تولید ماسك را از خارج وارد كردیم، امروز به صادركننده این ماشین آلات تبدیل گشته ایم.


«حسین مدرس خیابانی» روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار اقصادی ایرنا با تشریح عملکرد این وزارتخانه در تأمین نیاز کشور به ماسک در مقابله با ویروس کرونا، اضافه کرد: اولین اولویت این وزارتخانه برای تحقق جهش تولید استفاده از ظرفیت های خالی است.
وی بیان داشت: به همین شیوه توانستیم از آمار تولید روزانه ۱۹۰ هزار عدد ماسک در ایام نخست انتشار کرونا در اوایل اسفندماه پارسال، امروز به بیشتر از ۱۱ میلیون عدد در روز برسیم.
این مقام مسوول تصریح کرد: در این راستا شرکت های پوشاکی با تغییر کاربری و تولید سه شیفته در تحقق این هدف به ما کمک کردند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، پیش از این وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ارتقای ظرفیت تولید انواع ماسک به بیشتر از ۲۲ میلیون عدد در روز، اعلام نموده بود: روزانه بیشتر از ۱۱ میلیون عدد ماسک در ۴۶ واحد صنعتی و ۱۳۵ واحد کارگاهی در کشور تولید می شود.
از مجموع ۱۱ میلیون عدد تولید ماسک در کشور، بیشتر از پنج میلیون و ۹۰۰ هزار عدد تولیدات صنعتی، دو میلیون و ۷۰۰ هزار عدد تولیدات کارگاهی، بیشتر از ۴۸۰ هزار عدد ماسک N۹۵ و افزون بر دو میلیون عدد از تولیدات گروه های جهادی است.
استان های تهران، آذربایجان شرقی، البرز، اصفهان و آذربایجان غربی به ترتیب پنج استان برتر در تولید روزانه ماسک در سطح کشور هستند.
در این استان ها روزانه بیشتر از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار عدد ماسک تولید می شود و حدود سه میلیون و ۴۰۰ هزار عدد ماسک هم تولید سایر استان ها است.منبع:

1399/05/17
21:18:31
2071
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو