مسترکار - دنیای خودرو
در مقایسه با چهارشنبه هفته گذشته؛

قیمت اغلب خودرو های داخلی بدون تغییر ماند

قیمت اغلب خودرو های داخلی بدون تغییر ماند بررسی میدانی بازار خودروی پایتخت در روز جاری (یكشنبه، ۲۶ مردادماه) حاكی از ثبات قیمت اغلب خودرو های داخلی نسبت به روز چهارشنبه هفته گذشته است، همینطور قیمت برخی خودرو ها كاهش پیدا كرد.


امروز و در گروه ایران خودرو هر دستگاه سمند ال. ایکس و سمند سون بدون تغییر نسبت به چهارشنبه هفته گذشته به ترتیب ۱۴۵ و ۱۹۰ میلیون تومان قیمت خوردند.
پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۶ وی. هشت و رانا هم بدون تغییر نسبت به چهارشنبه گذشته به ترتیب در ۱۶۵، ۹۵ و ۱۶۴ میلیون تومان ثابت ماندند.
همچنین پژو ۲۰۷ دنده دستی، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و دناپلاس هم تغییرات قیمتی تجربه نکردند و به ترتیب ۲۳۳، ۳۱۰ و ۲۶۴ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.
قیمت دو خودروی پژو پارس با موتور تی. یو۵ و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هر یک با دو میلیون تومان کاهش روبرو شدند و به ترتیب ۲۱۳ و ۲۰۲ میلیون تومان نرخ داشتند.
قیمت پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس با رشد یک میلیون تومانی نسبت به چهارشنبه گذشته به ۱۴۵ میلیون تومان، پژو پارس معمولی با رشد یک میلیون تومانی به ۱۷۶ میلیون تومان و دنا معمولی با رشد دو میلیون تومانی ۲۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.
تولیدات سایپا
برپایه این گزارش، در گروه سایپا هر دستگاه پراید ۱۱۱ و تیبا صندوق دار بدون تغییر نسبت به روز چهارشنبه هفته گذشته به ترتیب در قیمت های ۹۴ و ۹۷ میلیون تومان ایستادند.
پراید ۱۳۱ با رشد ۵۰۰ هزار تومانی به ۸۲ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ با رشد یک میلیون تومانی به ۸۳ میلیون تومان، تیبا ۲ با رشد یک میلیون تومانی به ۱۱۰ میلیون تومان و ساینا با رشد دو میلیون تومانی به ۱۱۰ میلیون تومان رسید.
رشد قیمت مونتاژی ها
بازار خودرو های مونتاژ شده، قیمت های نتفاوتی داشتند، بگونه ای که هایما. اس۷ ایران خودرو با تجربه رشد ۳۰ میلیون تومانی در پنج روز گذشته به ۵۹۰ میلیون تومان رسید.
امروز هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو ۷۴۵ میلیون تومان، چانگان سایپا ۳۹۴ میلیون تومان، سیتروئن. سی۳ به ۷۲۵ میلیون تومان، سراتو ۶۴۰ میلیون تومان، همینطور جک. اس۵ به ۵۸۰ میلیون تومان، هیوندای اکسنت ۶۱۳ میلیون تومان و النترا ۹۲۸ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.
تداوم رکود خرید و فروش ها
«سعید موتمنی»، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران پایتخت اظهار داشت: واقعیت اینکه با وجود افزایش قیمت ها بخصوص در دسته مونتاژی ها، خرید و فروش ها راکد بوده و غیراز افرادی که نیاز داشته باشند، خریدار و فروشنده واقعی در بازار وجود ندارد.
وی تاکیدکرد: نوسان ارزی مانع از تصمیم گیری خریداران و فروشندگان است و به نظر می آید در شرایط کنونی، فقط ثبات نرخ ارز است که می تواند اندکی آرامش به این بازار برگرداند.منبع:

1399/05/28
10:21:36
2028
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو