مسترکار - دنیای خودرو

قیمت خودرو های سنگین با افزایش تولید شكسته می شود

قیمت خودرو های سنگین با افزایش تولید شكسته می شود به گزارش مستر كار سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینكه قیمت ناوگان سنگین درحال حاضر در كشور بالا و نرخ ها كاذب است، اظهار داشت: با انجام چندین قرارداد و افزایش تولید، قیمت خودرو های سنگین شكسته می شود.


«جعفر سرقینی» در مراسم انعقاد قرارداد نوسازی کامیون های فرسوده که عصر امروز در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی از قراردادهای تولید داخلی حمایت می کند و این خیلی خوب است. در بین تولیدکنندگان داخلی، امکان تولید بالای کامیون ها را داریم و در یک سال ۱۱ هزار دستگاه خودروی سنگین تولید کردیم.
وی به جزئیات قرارداد جدید که در آن هزار دستگاه کامیون توسط خودروسازان داخلی ایجاد می شود اشاره نمود و اظهار داشت: می توانیم به سادگی این رقم را تا ۵ هزار دستگاه در سال هم افزایش دهیم.
سرقینی به مشکلات مربوط به ایمنی خودرو های فرسوده اشاره نمود و افزود: تردد خودرو های سنگین فرسوده در جاده ها، آلایندگی محیط زیست و مصرف سوخت بالا دارد.
وی اظهار داشت: با یک محاسبه سرانگشتی به این نتیجه رسیدیم که خودرو های بالای ۴۰ سال در جاده ها با فرض پیمایش منطقی، شامل تردد هفته ای ۴ هزار کیلومتر و سالانه ۲۰۰ هزار کیلومتر، می توانند از محل صرفه جویی سوخت، به نحوی در فرایند نوسازی قرار گیرند که هزینه نوسازی آنها ظرف دو سال بازگردانده شود.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ساخت هزار دستگاه رقم بزرگی نیست، اظهار داشت: قیمت بازار خودرو های سنگین فرسوده بالاست و اعداد و ارقام موجود، کاذب است؛ ازاین رو می توانیم با اجرای چندین قرارداد و فزایش تولید خودرو های سنگین نو، این قیمت کاذب را بشکنیم.منبع:

1399/06/02
15:39:52
2088
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو