مسترکار - دنیای خودرو
در پنج ماهه امسال محقق شد؛

تصویب ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن

تصویب ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن بخش صنعت، معدن و تجارت در پنج ماه نخست امسال با 49 مورد سرمایه گذاری خارجی به حجم 850 میلیون دلار به ترتیب سهم 81.6 و 35.4 درصدی را از نظر تعداد و ارزش كل سرمایه گذاری های كشور به خود اختصاص داد.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماهه نخست امسال ۶۰ فقره سرمایه گذاری خارجی به ارزش دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار در کل کشور به تصویب رسید که بخش صنعت، معدن و تجارت سهم ۲۶ درصدی داشته است.
مجموع سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت، معدن و تجارت از شروع امسال تا اختتام مرداد ماه ۸۵۰ میلیون دلار بود.
در دوره مورد بررسی، سهم بخش صنعت ۸۳.۶ درصد، بخش معدن ۶.۲ درصد و بخش تجارت ۱۰.۲ درصد از حجم سرمایه گذاری های خارجی یاد شده است.
همچنین از ۴۹ فقره سرمایه گذاری خارجی اشاره شده ۲۱ شرکت با ۱۰۰ درصد مشارکت خارجی، ۲۴ شرکت به شکل مشارکتی با شرکای داخل (J.C) و چهار مورد به شیوه مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT است.
بیشترین حجم سرمایه گذاری در دوره مورد بررسی در گروه های ساخت مواد و محصولات شیمیایی (با ۴۰۵ میلیون دلار)، ساخت فلزات اساسی (با ۴۵ میلیون دلار)، ساخت محصولات غذایی و انواع آشامیدنی ها (با ۳۲ میلیون دلار) و ساخت ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر (با ۲۶ میلیون دلار) بوده است.
چهار کشور نخست از لحاظ ارزش سرمایه گذاری خارجی مصوب، آلمان (با ۳۴۱ میلیون دلار)، امارات متحده عربی (با ۵۴ میلیون دلار)، چین (با ۳۲ میلیون دلار) و ترکیه (با ۳۰ میلیون دلار) بودند.
همچنین بیشترین تعداد سرمایه گذاری ها توسط کشور افغانستان با ۱۷ فقره است و کشورهای چین با ۶ فقره، ترکیه و هندوستان با پنج فقره، رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند.
استان های سیستان و بلوچستان (با ۴۲ درصد)، خوزستان (با ۳۸ درصد) و تهران و آذربایجان شرقی (هر یک با هشت درصد) به ترتیب رتبه های نخست تا سوم را از لحاظ حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب در طول این مدت کسب کرده اند.
سرمایه گذاری خارجی مصوب شامل همه درخواست ها شامل سرمایه گذاری برای ایجاد طرح های جدید، خرید سهام شرکت های موجود و همین طور سرمایه گذاری های خارجی انجام شده در سال های گذشته و بدون پوشش حمایتی قانون است.


1399/06/14
11:08:04
1796
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو