مسترکار - دنیای خودرو

رشد 10 درصدی سهم داروهای تولید داخل از بازار مصرف

رشد 10 درصدی سهم داروهای تولید داخل از بازار مصرف مستر كار: بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاكی از رشد 10 درصدی سهم داروهای تولید داخل از كل بازار در دوره هفت ساله دولت تدبیر و امید از سال 92 تا آخر سال 98 است.


برپایه این گزارش، در سال ۹۲ همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، داروهای ساخت داخل ۶۰ درصد از کل داروهای موجود در بازار را تشکیل می داد و این آمار در آخر سال گذشته به ۷۰ درصد افزایش یافت.
بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۴۸.۷ میلیارد عدد داروی انسانی در آخر سال ۹۸ است که در مقایسه با سال ۹۲ و شروع به کار دولت تدبیر و امید رشد ۳۹.۱ درصدی نشان میدهد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، مطابق آمارهای یاد شده در هفت سال دولت تدبیر و امید تولید اغلب محصولات منتخب صنعتی با رشد همراه بود بطوریکه در طول این مدت تولید لاستیک خودرو با رشد ۶.۵ درصدی از ۲۱۷.۵ هزار تن در سال ۹۲ به ۲۳۱ هزار تن در سال ۹۸ افزایش یافت.
در این مدت تولید انواع کاغذ با رشد ۸۰.۱ درصدی به یک میلیون و هفت هزار و ۳۰۰ تن رسید.
در تولید کارتن نیز رشد ۴۷.۴ درصدی به ثبت رسید، بطوریکه در آخر سال گذشته ۵۲۶.۲ هزار تن کارتن توسط کارخانجات داخلی تولید شد.
سموم دفع آفات نباتی در سال قبل با ثبت رشد ۱۲.۹ درصدی به ۳۷.۵ هزار تن رسید.
در تولید پودر شوینده اما آمارها رشد منفی نشان می دهد، بطوریکه تولید این محصولات از ۷۳۰ هزار تن در سال ۹۲ با افت ۱۶.۹ درصدی به ۶۰۶ هزار تن در سال قبل رسید.منبع:

1399/06/14
17:29:30
1767
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خودرو , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو