مسترکار - دنیای خودرو
برگزاری جلسه كمیته خودرو برای رسیدگی به وضعیت بازار

تحویل ۳۲۵ هزار خودرو به مشتریان از شروع امسال

تحویل ۳۲۵ هزار خودرو به مشتریان از شروع امسال مستر كار: طبق اعلام مدیركل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، از شروع سال 1399 تا امروز (20 شهریور ماه) تعداد تحویل خودرو ها به بیش از 325 هزار دستگاه رسیده كه نسبت به زمان مشابه سال گذشته، رشد پنج درصدی را نشان میدهد.


به گزارش مستر کار به نقل از شاتا، سهیل معمارباشی اظهار نمود: در طول این مدت، تولید خودرو نیز با رشد ۲۰ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۴۰۰ هزار دستگاه رسیده است.
مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت ضمن تاکید بر اینکه اثر فاکتورهای کلان همچون ارز و تورم بر قیمت خودرو مشهود است، تصربح کرد: همین طور شرایط کنونی بازار متاثر از فضای روانی و ورود قسمتی از نقدینگی به بازار خودرو است. البته فضای مجازی و اعلام غیرمجاز قیمت ها از طرف برخی سایت ها را نیز نمی توان بر این مساله بی تاثیر دانست.

برگزاری جلسه کمیته خودرو برای رسیدگی به وضعیت بازار
وی با اشاره به دستور رئیس جمهور در خصوص مدیریت و ساماندهی بازار خودرو، اعلام نمود: امروز (پنجشنبه) جلسه کمیته خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می گردد تا همه جوانب موضوع به دقت بررسی شود.
این در حالیست که جعفر سرقینی- سرپرست وزارت صمت- از افزایش تولید خودرو نسبت به زمان مشابه سال قبل آگاهی داده و گفته که هم اکنون روزانه ۳۶۰۰ دستگاه خودرو تولید و روانه بازار می شود. دو خودروساز بزرگ کشور به صورت تجمعی روزانه ۳۶۰۰ دستگاه خودرو تولید می کنند و تحویل خودرو به مشتریان در طول این مدت نسبت به زمان مشابه سال قبل، افزایش سه درصدی داشته و این دو شرکت از شروع امسال تابحال ۳۴۲ هزار دستگاه خودرو شامل تعهدات معوق و جاری تحویل مشتریان داده اند.
بگفته وی، تعهدات معوق خودروسازان در گذشته بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزاردستگاه خودرو بوده در صورتیکه امروز این تعهدات بعنوان نمونه در شرکت ایران خودرو به کمتر از ۴۰ هزار دستگاه رسیده است. نباید فراموش کرد که ۲۰ تا ۳۰ هزار تعهد خودرو هم اکنون، تعهد جاری به شمار می آید و تعهدات امروز در یک فرم مناسبی قرار دارد. این آمار و ارقام نشان میدهد که تولید خودرو مشکلی نداشته و با تداوم این روند، همه تقاضاها پاسخ داده خواهد شد.
منبع:

1399/06/21
18:37:31
1864
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو