مسترکار - دنیای خودرو
رییس نظام مهندسی معدن تاكید كرد:

لزوم استفاده از توانایی نظارتی نظام مهندسی معدن در اكتشاف

لزوم استفاده از توانایی نظارتی نظام مهندسی معدن در اكتشاف به گزارش مستر كار رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهار داشت: امروز اعضای این سازمان در بخش نظارت اكتشاف معدن حضور ندارد و لازم است از این ظرفیت استفاده لازم به عمل آید.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، « تقی نبئی» روز چهارشنبه در هیجدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران در هتل اسپیناس تهران اضافه کرد: حالا بخش اکتشاف به منزله زیر بنای توسعه بخش معدن شمرده می شود و چنانچه طرح و سرمایه گذاری به درستی انجام نشود، ریسک کارهای معدنی را به دنبال دارد.
دولت های یازدهم و دوازدهم از سال های ۹۸- ۱۳۹۳ توسعه فعالیت اکتشافی به وسعت ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع را در دستور کار قرار دادند که ۲۵۰ کیلومتر مربع در دولت یازدهم به مورد اجرا گذاشته شد و بقیه همچنان در حال اجراست.
ذخایر معدنی شناسایی شده کشور بیش از ۵۷ میلیارد تن است که از این رقم حدود ۳۷ میلیارد تن قطعی و بقیه احتمالی است و کشورمان از این منظر در رتبه پانزدهم جهانی است.
نبئی ضمن یادآوری سهم یک درصدی بخش معدن در تولید ناخالص داخلی، اظهار داشت: انتظار می رود این سهم ظرف یک تا یک ونیم سال آینده به ۱.۵ درصد برسد و چنانچه پروسه های لازم صورت گیرد، بخش معدن ظرفیت رسیدن به سهم سه درصدی در تولید ناخالص داخلی را دارد.
وی خاطرنشان ساخت: امروز نگاه ها در بخش معدن، نسبت به گذشته متفاوت می باشد، جلوگیری از خام فروشی و توجه به فرآوری مواد معدنی مورد تاکید قرار دارد.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اشاره کرد: امروز با وجود محدودیت های ناشی از فروش نفت و نتایج بحران کرونا، بخش معدن می تواند در سال جهش تولید نقش موثر در اقتصاد کشور را ایفا نماید، اما واقعیت اینکه دستورالعمل های لازم، زیر ساخت ها و... در بخش معدن فراهم نیست.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، وزارت صنعت در سال 99 برنامه رشد تولید در بخش صنایع معدنی به میزان 25 درصد را هدف گذاری کرده و مقرر است یکهزار معدن غیر فعال به مدار تولید بپیوندند.
منبع:

1399/06/27
19:34:07
1311
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو