مسترکار - دنیای خودرو

جشنواره ای برای شناسایی ایده های برتر كشاورزی

جشنواره ای برای شناسایی ایده های برتر كشاورزی به گزارش مستر كار دومین جشنواره ایده های برتر بخش كشاورزی با عنایت به اهمیت بخش كشاورزی و تعداد شركت های فناور و دانش بنیان بوجود آمده در این عرصه به همت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی وزارت جهاد كشاورزی برگزار می گردد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، شناسایی «ایده های نوین» و «راهکارهای نوین» هدفی است که در این رویداد دنبال می شود. همینطور می توان به شناسایی تکنولوژی های جدید در گلخانه ها و کشاورزی هوشمند و صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری بعنوان محورهای آن اشاره نمود.
در این جشنواره تلاش می شود تا ایده ها، طرح ها و راهکارهای در رابطه با حوزه جنگل، مرتع و آبخیزداری و بیوتکنولوژی و گیاه پزشکی بررسی شوند. دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی همچون دیگر مباحث طرح شده در این جشنواره است. همینطور شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ ها و فعالان فناور در حوزه خاک، آب و نهاده های گیاهی و دامی می توانند طرح ها و راهکارهای نوآورانه خویش را در این جشنواره به شرکت کنندگان و هیئت داوران عرضه کنند.
فناوری های نوآورانه حوزه زراعت، باغداری و گیاهان دارویی همچون دیگر مسائلی است که در این رخداد علمی و رقابتی به آن پرداخته می شود. علاوه بر این، شرکت کنندگان در دومین جشنواره ایده های برتر حوزه کشاورزی، در مورد آخرین روش های نوین مبتنی بر فناوری اطلاعات در آموزش و ترویج کشاورزی، گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.
دبیرخانه دومین جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی با عنایت به استقبال متقاضیان و همینطور درخواست آنها برای تمدید مهلت ارسال ایده ها، فناوری ها و اختراعات، مهلت دریافت آثار را تا ۵ مهرماه ۱۳۹۹ تمدید کرده است.
مخترعان، نوآوران، ایده پردازان و فناوران بخش کشاورزی، می توانند ایده ها، اختراع، دانش فنی، فناوری و طرح های نوآورانه خویش را به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هم اکنون بیشتر از ۵ هزار شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری مشغول فعالیت هستند. از این تعداد بیشتر از ۵۰۰ شرکت به صورت تخصصی در حوزه کشاورزی مشغول فعالیت هستند. با عنایت به اهمیت این حوزه و برنامه های حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعداد شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ های بخش کشاورزی، به شکل قابل توجهی در حال افزایش می باشد.1399/06/30
22:11:58
1687
5.0 از 5
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو