مسترکار - دنیای خودرو
با استقرار رزم حسینی؛

بازار خودرو، در انتظار متعادل شدن قیمت هاست

بازار خودرو، در انتظار متعادل شدن قیمت هاست نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران با اشاره به اینكه افراد در شرایط كنونی از خرید خودرو اجتناب كنند، اظهار داشت: معاملات به صورت كامل قفل شده، اما احتمال می دهیم با معرفی وزیر جدید صنعت اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.


بررسی میدانی امروز (سه شنبه) خبرنگار ایرنا از بازار خودروی پایتخت، حاکی از خواب کامل بازار است. بازاری که به نقطه صفر رسیده و در عمل معامله ای را در آن شاهد نیستیم.
گفت وگو با چند تن از فعالان نمایشگاهی در گوشه و کنار پایتخت هم حاکی می باشد جز صاحبان بنگاه ها کسی در طول روز برای قیمت گرفتن، خرید یا فروش خودرو رجوع نمی کند.
قیمت های عجیب ۱۳۵ میلیون تومانی پراید، ۲۳۸ میلیون تومانی پژوپارس، ۲۲۸ میلیون تومانی پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۲۹۰ میلیون تومانی پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و ۸۰۰ میلیون تومانی جک. اس۵ در حالی شنیده می شود که کارشناسان هیچ اعتقادی به این قیمت ها ندارند و می گویند: این روزها هر کس به دل خواه خود قیمتی را اعلام می کند و در بعضی موارد اختلاف پنج تا ۱۰ میلیون تومانی برای یک مدل خودروی داخلی و تفاوت قیمت تا ۱۰۰ میلیون تومانی برای خودرو های وارداتی ملاحظه می شود.
تماس خبرنگار ایرنا با آگهی دهندگان خودرو ها در سایت های باما و دیوار هم موید همین مطلب است و فروشندگان خودرو ها قیمت های دلبخواهی و دور از ذهن مطالبه می کردند.
یکی از نمایشگاه داران خودرو در شرق تهران با کاذب خواندن قیمت ها، به ایرنا اظهار داشت: در عمل قیمتی برای خودرو ها وجود ندارد و از دو هفته پیش تابحال حتی یک نفر برای عقد قرارداد خرید خودرو به ما رجوع نکرده است.
«سعید موتمنی» رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت هم امیدوار است با روی کار آمدن «علیرضا رزم حسینی» بعنوان وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت، تحولی را در این بازار شاهد باشیم.
وی به ایرنا اظهار داشت: وزیر صنعت اعلام نموده که برنامه هایی برای بازار خودرو دارد و با عنایت به این که بازار هم به شدت متاثر از مسائل روانی است، هر اتفاقی در آن امکان پذیر خواهد بود.
توصیه به نخرید خودرو
«نعمت الله کاشانی» نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران هم سفارش می کند که افراد در شرایط کنونی از خرید خودرو اجتناب کنند.
وی درمورد پیشبینی خود از آینده بازار خودرو، اظهار داشت: حتی نمی دانیم تا یک ساعت دیگر این بازار در چه وضعیتی است، معاملات به صورت کامل قفل شده، اما احتمال می دهیم با معرفی وزیر جدید صنعت اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

برنامه رزم حسینی برای متعادل کردن بازار خودرو
وزیر صنعت معدن و تجارت درباره ساماندهی بازار خودرو اظهار داشته بود: تلاش خواهیم کرد بر مبنای شرایط موجود و به صورت همزمان هم تولید را افزایش دهیم و هم فضا را برای رقابت مهیا نماییم تا قیمت ها در بازار به تعادل برسد.
علیرضا رزم حسینی افزایش عرضه خودرو را جزو مهمترین اولویت های وزارت صمت دانست و اظهارداشت: اگر شرایط اجازه دهد باید مقداری انحصار در خودروسازی را بشکنیم و فضا را برای تنوع خودرو در بازار مهیا نماییم.
وزیر پیشنهادی صمت با اشاره به اینکه قیمت تمام شده خودرو در ایران بالا است، افزود: خودرو هزینه های مالی بالایی دارد و احتمال دارد طی سه تا چهار ماه آینده برپایه بررسی کارشناسی که قبل از قبول مسئولیت و با استفاده از ظرفیت تیمی انجام دادم با همکاری کارشناسان دولت و مجلس تدابیری اتخاذ نماییم که برپایه آن قیمت های مناسبت تری برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات خودرو تعیین نماییم تا قیمت خودرو تا حدودی کاهش پیدا کند.
رزم حسینی اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد بر مبنای شرایط موجود و به صورت همزمان هم تولید را افزایش دهیم و هم فضا را برای رقابت مهیا نماییم تا قیمت ها در بازار به تعادل برسد.


1399/07/09
09:19:24
1642
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو