مسترکار - دنیای خودرو

سرمایه گذاری صنعتی در استان سمنان سال جاری ۱۱ درصد افزایش یافت

سرمایه گذاری صنعتی در استان سمنان سال جاری ۱۱ درصد افزایش یافت به گزارش مستر كار ایرنا- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: افزون بر سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه صنعت استان در نیمه نخست سال ۹۹ انجام شد كه در مقایسه با سال قبل ۱۱ درصد افزایش داشت.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، فرامرز محبوبی روز سه شنبه به رسانه ها اظهار داشت: ۸۲ واحد صنعتی در نیمه نخست سال جاری در استان سمنان با سرمایه گذاری سه هزار و ۳۸ میلیارد ریال پروانه بهره برداری دریافت نمودند و مشغول به فعالیت شده اند.
وی با اشاره به اینکه این واحدهای صنعتی زمینه اشتغال حدود یکهزار و ۱۷۰ نفر را در استان فراهم کردند بیان نمود: از نظر تعداد صدور پروانه بهره برداری استان سمنان سال جاری هشت درصد افزایش در مقایسه با سال قبل دارد.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: سال جاری برای واحدهای صنعتی که جواز تأسیس دریافت کرده اند، سرمایه گذاری بالغ بر ۵۱ هزار میلیارد ریال با اشتغال حدود ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر پیشبینی شده است.
محبوبی با اشاره به اینکه از آغاز سال جاری تا کنون، ۷۷۱ مجوز صنعتی در استان صادر گردیده است اظهار داشت: ۸۲ واحد صنعتی در استان پروانه بهره برداری و ۶۸۹ واحد هم جواز تأسیس دریافت نمودند.
وی با اشاره به فراوانی پروانه های بهره برداری صادره در بخش صنعت تصریح کرد: بیشترین پروانه های صادره از نظر تعداد مربوط به گروه های کالایی ساخت مواد و محصولات شیمیایی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی و محصولات غذایی و آشامیدنیها و از نظر سرمایه گذاری انجام گرفته مربوط به گروه های کالایی محصولات کانی غیرفلزی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی و ساخت مواد و محصولات شیمیایی است.
استان سمنان یکی از قطب های صنعتی و معدنی شرق کشور، با داشتن حدود یکهزار و ۸۴۰ پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری حدود ۷۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال برای بیشتر از ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر، سهم قابل توجهی در رونق چرخه اقتصادی کشور دارد.منبع:

1399/07/16
14:21:59
1548
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو