مسترکار - دنیای خودرو
استاندار مركزی:

پتروشیمی الوند برپایه فرآیندهای قانونی شكل گرفته

پتروشیمی الوند برپایه فرآیندهای قانونی شكل گرفته به گزارش مستر كار مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: نامه ای درباب افزایش سهمیه گاز نیروگاه شازند در زمستان برای وزیر نفت و مدیرعامل شركت ملی گاز ارسال می شود.


سید علی آقازاده بیستم مهرماه در دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان در سال ۹۹، با اشاره به ادامه دار بودن روند کاهش آلودگی هوا از سال ۹۵ تاکنون، اظهار نمود: در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۶، تعداد روزهای ناسالم شهر اراک ۷۵ روز بوده است که این رقم در شش ماهه نخست سال ۹۹ به ۱۴ روز رسیده که حاکی از انجام اقدامات کارشناسی، عمیق و برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به رشد چهار برابری روزهای سالم در شهر اراک در طول سال های اخیر بیان نمود: برپایه دستور رئیس جمهوری در خصوص تأمین گاز مورد نیاز نیروگاه شازند، نامه ای به وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز به جهت افزایش سهمیه گاز مورد نیاز این نیروگاه ارسال می شود و تلاش می شود که سوخت مازوت از نیروگاه کاملا حذف شود که این اقدام در راه اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک است.
استاندار مرکزی در مورد پروژه پتروشیمی الوند خاطرنشان کرد: این پتروشیمی برپایه تمام فرآیندهای قانونی شکل گرفته است و تنها به علت قرار گرفتن در شعاع ۳۰ کیلومتری اراک مجوز محیط زیست را در اختیار نداشت ولی تمامی فرایند تولید توسط محیط زیست دارای تایید است.
آقازاده اظهار داشت: به درخواست استان از هیات دولت و با سپری شدن فرایند های پیچیده، در نهایت هیات دولت با راه اندازی این پتروشیمی که فعالیتش بعنوان یک تولیدکننده محصولات مورد نیاز کشور میلیون ها دلار صرفه جویی ارزی خواهد داشت موافقت نمود، همینطور این واحد صنعتی می تواند در عرصه صادرات ورود کند بنابراین باید از این صنعت حمایت شود. از نظر زیست محیطی فرآیندهای قانونی طی شده و نگرانی وجود ندارد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، مهناز جعفریان مدیرکل استاندارد استان هم در این نشست در مورد نظارت بر وضعیت موتورخانه های دستگاه های اجرایی و تایید استاندارد آنها اظهارکرد: با عنایت به اجبار در نظر گرفته شده برای ادارات دولتی در کارگروه کاهش آلودگی هوای سال قبل مصوب شد که بانک اطلاعاتی از وضعیت موتورخانه های ادارات دولتی استان تهیه شود.
وی بیان نمود: بر مبنای بررسی های انجام شده ۹۸ موتورخانه و ۷۵ دیگ و مشعل اضافی در ادارات استان وجود دارد.
جعفریان با اشاره به مکاتبات انجام شده با ادارات درمورد استانداردسازی موتورخانه ها طی ماه های فروردین، اردیبهشت، تیر و بهمن ماه ۱۳۹۸ و فروردین ماه ۱۳۹۹ اظهار داشت: تابحال تنها چهار دستگاه اجرایی شامل اداره کل استاندارد، راهداری، شرکت غله و خدمات بازرگانی و پزشکی قانونی اطلاعات لازم را عرضه و گواهینامه استاندارد را دریافت کرده اند ولی سایر ادارات هنوز اقدامی نکرده اند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، در این نشست مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی در مورد اجرای طرح کهاب در استان بیان نمود: طرح کهاب در واقع به مفهوم کاهش، هدایت و انتقال فرآوردهای نفتی در جایگاه های سوخت است که شامل سه سطح می شود.
سعید جمشیدی اضافه کرد: سطح یک شامل پیشگیری از انتقال بخارات فرآورده های نفتی به محیط در حین عملیات تخلیه فرآورده ها در ۹۰ باب جایگاه سوخت استان اجرایی شده است، مرحله دوم که شامل پیشگیری از خروج بخارات از تلمبه های جایگاه است در ۲۱ جایگاه انجام گرفته و مرحله سوم که شامل تبدیل بخار به مایع است هنوز اجرایی نشده و مقرر شده است که جایگاه ها این سه مرحله را پیش از راه اندازی به صورت کامل اجرایی کنند.
منبع:

1399/07/20
14:42:33
1320
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو