مسترکار - دنیای خودرو
پنج ماهه ۹۹؛

فولادسازان 50 درصد تقاضا را دربورس كالا پاسخ دادند

فولادسازان 50 درصد تقاضا را دربورس كالا پاسخ دادند مستر كار: مرور عملكرد فولادسازان در پنج ماهه ابتدایی امسال در بورس كالا نشان میدهد كه با عرضه یك میلیون و 361 هزار و 429 تن شمش فولادی بیش از 51.1 درصد تقاضا پاسخ داده شد.


به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، میزان تقاضای ثبت در دوره یاد شده دو میلیون و ۶۶۳ هزار و ۶۶۶ تن بود که ۴۸.۹ درصد آن بدون پاسخ ماند.
حجم معامله انجام شده از میزان عرضه هم، رقم یک میلیون و ۱۶۰ هزار و ۷۲۸ تن را نشان میدهد و مانده آن هم به سبب تصمیم سیاست گذار تایید نشد.
ضمن اینکه بر طبق اعلام انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در پنج ماهه نخست امسال ۱۱ میلیون و ۸۱۷ هزار تن شمش فولادی ( بلوم و بیلت - اسلب) تولید شد که نسبت به زمان مشابه پارینه رشد ۱۰ درصدی را نشان میدهد.
فروردین ۹۹ و پاسخگویی به ۵۰ درصد تقاضا
فروردین امسال میزان تقاضای شمش فولادی رقم ۳۳۸ هزار و ۲۰ تن بود، درحالی که میزان عرضه به ۱۷۰ هزار و ۲۸ تن رسید و حجم معامله هم رقم ۱۵۷ هزار و ۱۰ تن بود و بدین ترتیب بیش از ۵۰.۳ درصد از تقاضا پاسخ داده شد، ضمن اینکه ۹۲.۳ درصد از میزان عرضه مورد معامله قرار گرفت.
انجمن تولید کنندگان فولاد ایران میزان شمش فولادی تولید شده در فروردین ۹۹ را به میزان دو میلیون و ۳۲۱ هزار تن اعلام نمود که در مقایسه با ماه مشابه پارینه افزایش دو درصدی داشت.
اردیبهشت امسال و ۳۹.۹ درصد عرضه
فولاد سازان در اردیبهشت ۹۹ از مجموع ۶۸۸ هزار و ۴۰۰ تن تقاضای شمش، بیش از ۲۷۵ هزار و ۲۰۰ تن ارائه شد که ۳۹.۹ درصد را پاسخ دادند که از این مقدار هم ۱۸۵ هزار و ۲۰۰ تن مورد معامله قرار گرفت. به عبارتی ۶۷.۲ درصد معامله انجام شد.
انجمن تولید کنندگان فولاد ایران آمار تولید دو ماهه شمش را رقم چهارمیلیون و ۶۹۷ هزارتن ثبت نمود که در مقایسه با دو ماهه پارینه رشد چهار درصدی داشت.
خرداد ماه بالاترین میزان تقاضا و پاسخگویی به ۴۴.۷درصدی
بررسی وضعیت تقاضای پنج ماهه ۹۹ شمش فولاد در بورس کالا نشان می دهد، بیشترین میزان تقاضا مربوط به خرداد ماه با ۸۱۶ هزار و ۵۹۵ تن بود که در مقابل ۳۶۵ هزار و ۸۵ تن عرضه انجام شد و در واقع پاسخگویی به ۴۴.۷ درصد از تقاضا بود. ضمن اینکه مقایسه بین حجم معامله با میزان عرضه گویای تحقق ۹۵ درصدی است.
فولاد سازان در سه ماهه امسال هفت میلیون و ۱۳۵ هزار تن تولید شمش داشتند که در مقایسه با زمان مشابه در سال ۹۸ رشد عملکرد سه درصدی داشتند.
تیر ماه و تامین ۶۳.۹ درصد تقاضا
شمش فولادی مورد تقاضا در تیرماه ۹۹ به رقم ۴۵۵ هزار و ۲۳۶ تن رسید و با عرضه ۲۹۰ هزار و ۹۲۱ تن، در واقع ۶۳.۹ درصد از تقاضا پاسخ داده شد و مقایسه میزان معامله با رقم عرضه شده گویای تحقق معامله ۷۵.۷ درصدی است.
چهارماهه امسال فولاد سازان میزان تولید شمش خودرا به رقم ۹ میلیون و ۴۸۳ هزار تن رساندند که در مقایسه با زمان مشابه در سال ۱۳۹۸ حاکی از افزایش ۹ درصدی است.
مرداد ماه و افت ۴۴.۷ درصدی تقاضای شمش
براساس امار مورد بررسی میزان تقاضای شمش فولادی در مرداد ماه نسبت به خرداد امسال ۴۴.۷ درصد افت داشت و به رقم ۳۶۵ هزار و ۴۱۵ تن رسید که ۲۶۰ هزار و ۱۹۵ تن آن ارائه شد که پاسخگویی به میزان ۷۱.۲ درصد را ثبت نمود. ضمن اینکه از مجموع شمش عرضه شده ۲۵۱ هزار و ۱۵ تن معامله شد که گویای تحقق ۹۶.۴ درصدی است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، امسال مقرر است حداقل ۳۰ میلیون تن شمش فولادی تولید شود که از این رقم انتظار می رود ۳۰ درصد به بازارهای صادراتی راه یابند.




منبع:

1399/07/27
11:58:31
1369
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات , فولاد , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو