مسترکار - دنیای خودرو

ورود ملخ های صحرایی به كشور از آبان

ورود ملخ های صحرایی به كشور از آبان به گزارش مستر كار مدیركل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات كشور اظهار داشت: آفت ملخ صحرایی از آبان ماه وارد كشور می شود و برنامه ریزی های لازم برای مبارزه با این آفت نباتی انجام شده است.سعید معین در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه در ماه های اکتبر و نوامبر ملخ هایی صحرایی از هند و پاکستان به جنوب شبه جزیره عربستان و شرق آفریقا باز می گردند، اظهار نمود: این ملخ ها در راه بازگشت وارد کشور و استان های هرمزگان و بخشی از استان سیستان و بلوچستان می شوند.

وی با اشاره به اینکه موج اول حمله ملخ های صحرایی به کشور در آبان ماه و موج دوم هم در بهمن ماه خواهد بود، اظهار نمود: در بهمن ماه ملخ های صحرایی از شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان(عمان، امارت، قطر، بحرین، عربستان وکویت) وارد کشور می شوند و از خرمشهر و آبادان تا چابهار را در برمی گیرند. البته ورود آنها تابع شرایط هوایی است. اگر هوا گرم باشد اوایل بهمن ماه و اگر هوا خنک باشد اواخر بهمن وارد کشور می شوند و از اواخر تیرماه هم به سمت هند و پاکستان حرکت می کنند.

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور افزود: تمام شبه جزیره عربستان و شرق آفریقا در تابستان بارانی بوده و دسته های بزرگ ملخی شکل گرفته اند و بطور قطع وارد کشور می شوند.

معین با اشاره به اینکه هنوز هیچ ملخی وارد کشور نشده است، اظهار داشت: ماندگاری ملخ ها در کشور بیشتر به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. اگر آبان ماه وارد کشور شوند تا اواخر تیر سال بعد هستند و دونسل ایجاد می کنند. اگر اواخر اسفندماه وارد کشور شوند قادر به تولید نسل دوم نخواهند بود.

وی در انتها اظهار داشت: برنامه ریزی منسجم برای مبارزه با این آفت انجام و آموزش های لازم هم داده شده است. مقداری اعتبار توزیع و به دنبال دریافت اعتبارات هستیم. با ستاد بحران کشور نشست هایی برگزار کردیم و از آنها کمک گرفتیم. امیدواریم سال جاری حدود ۲۰ میلیارد تومان بودجه برای خرید سم و ادوات سمپاشی تخصیص داده شود. نگرانی از بابت ورود ملخ به کشور وجود ندارد و اجازه نخواهیم داد برای باغداران و زارعان مشکلی ایجاد شود.

منبع:

1399/07/28
16:20:38
1173
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو