مسترکار - دنیای خودرو
رزم حسینی:

خودروسازی باید از انحصار بیرون برود

خودروسازی باید از انحصار بیرون برود وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترك با نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم افزایش كیفیت تولیدات خودرویی كشور، اظهار داشت: باید شرایط برای عبور از انحصار دو شركت بزرگ خودروسازی و افزایش تولیدات با هدف رقابت پذیری محصولات خودرویی در سطح بازار برقرار شود.


به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، "علیرضا رزم حسینی" در این نشست اضافه کرد: اولویت نخست وزارتخانه، حمایت ویژه واحدهای توانمند و افزایش تولیدات رقابتی در حوزه خودرو کشور است و تقویت شرکت هایی که توانمندی لازم در این حوزه را دارند در دستور کار است تا بتوان انحصار موجود را از بین برد.
وی اظهار داشت: کارگروه مشترکی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی جهت بررسی موضوعات مهمی همچون خودرو تشکیل شده و بزودی طرح مشترکی برای ساماندهی بازار خودرو عرضه خواهیم کرد.
رزم حسینی اظهار داشت: با عنایت به اهداف تعیین شده در طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی تولید و بازار خودرو، جای امیدواری است که وضعیت بازار خودرو بهبود یابد و از این وضعیت نابسامان موجود عبور نماییم.
وی بیان داشت: با عنایت به علاقه مندی مردم برای سرمایه گذاری در خودرو بعنوان یک کالای مصرفی بادوام، لزوم دارد این محصول مهم با استراتژی مشخصی در میزان تولیدات و کیفیت، ارائه شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: درمورد هر یک از این موضوعات به صورت مشترک با کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال بررسی و برنامه ریزی لازم هستیم و کمیسیون همکاری بسیار خوبی در این عرصه با وزارت صنعت داشته است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بیستم مردادماه سال جاری «سیداحمد رسولی نژاد» نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایرنا، از طرح این کمیسیون برای ساماندهی صنعت و بازار خودرو و رفع مشکلات این حوزه اطلاع داد.


1399/07/30
13:20:12
1486
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو