مسترکار - دنیای خودرو

سبقت خودروسازان ایران و جهان از كرونا

سبقت خودروسازان ایران و جهان از كرونا درحالی كه هر روز به شمار قربانیان كرونا در جهان افزوده شده و خبرها حاكی از ركود فعالیتهای اقتصادی در اغلب بخش هاست، جدید ترین آمارها از رشد تولید و فروش خودو به صورت هم زمان در آمریكا، چین، اروپا و ایران حكایت دارد.پس از آنکه بازار خودرو در آمریکا در اوایل سالجاری میلادی به جهت شیوع کرونا با رکود شدیدی روبرو شد، جدید ترین آمارها از رونق وضعیت تولید خودرو در بازارهای این کشور خبر می دهد.

بر اساس گزارش اس اندپی گلوبال مارکت، میزان فروش خودرو در سه ماه سوم سالجاری میلادی در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال میلادی با کاهش ۹.۲ درصدی روبرو شده است.

این در حالی است که این رقم در سه ماه دوم سالجاری میلادی افت ۳۳.۳ درصدی تجربه کرده بود.

مقایسه میزان فروش خودرو در سه ماه سوم و سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ از رونق میزان فروش خودرو در بازارهای آمریکا حکایت دارد.

آمارها نشان داده است خودرو های شاسی بلند و کامیون در سه ماه سوم سالجاری میلادی بیشترین مشتری را در آمریکا داشته است.

میزان فروش خودو در ماه سپتامبر (مرداد- شهریورماه) به یک میلیون و ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو رسید که در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال میلادی با افزایش ۳.۴ درصدی روبرو شده است.

آمارها نشان داده است میزان فروش خودروی شاسی بلند و کامیون در ماه سپتامبر افزایش ۷۶.۳ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین با افزایش تقاضا برای خرید خودرو در بازارهای آمریکا، بهای آنها هم رو به افزایش گذاشته است.

گفتنی است در ماه سپتامبر میزان فروش خودروی مسافری در چین هم در مقایسه با سایر کشورهای دیگر روند افزایشی داشته و با هشت درصد افزایش به ۲ میلیون و یکصد هزار دستگاه رسیده است.

آمارها نشان داده است میزان فروش خودرو در چین در ۹ ماه ابتدایی سالجاری میلادی به ۱۳ میلیون و ۱۰۰ دستگاه رسیده است.

بازار خودرو در اروپا هم در ماه سپتامبر با اولین رشد ماهانه خود امسال میلادی روبرو شده است.

در ماه سپتامبر فروش خودروی اروپا در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال با افزایش یک درصدی روبرو شده و به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه رسیده است.

تولید خودرو در ایران

به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۳۹ هزار و ۵۲۱ دستگاه وانت از جانب خودروسازان داخلی از آغاز سال جاری تا آخر شهریورماه است؛ آماری که در هم سنجی با سال گذشته رشد ۳۹.۴ درصدی نشان داده است.

خودروسازان داخلی در این زمان ۴۱۴ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی سواری تولید کردند که در هم سنجی با سال قبل رشد ۱۹ درصدی داشته است.

در این مدت تولید اتوبوس، مینی بوس و ون با افت ۱۰.۳ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۸۱۹ دستگاه کاهش پیدا کرد.

برپایه آمارهای منتشره سامانه کدال در نیمه نخست سال جاری ایران خودرو ۲۱۱ هزار و ۶۵۰ دستگاه خودرو تولید کرد و جمع فروش محصولات این گروه خودروسازی ۱۳ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومان بوده است.

در این مدت، گروه سایپا ۱۶۴ هزار و ۴۷۳ دستگاه خودرو تولید کرد و جمع فروش محصولات این گروه خودروسازی در مدت یاد شده به ۵۴۰۱.۸ میلیارد تومان رسید.

همچنین در ۶ ماهه سال جاری پارس خودرو ۴۷ هزار و ۴۴۶ دستگاه خودرو تولید کرد و جمع فروش محصولات این شرکت یک هزار و ۱۶۵ میلیارد تومان به ثبت رسید.منبع:

1399/08/06
10:53:25
1386
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو