مسترکار - دنیای خودرو
رییس مركز ساخت داخل وزارت صنعت:

160 میلیون یورو صرفه جویی ارزی در پتروشیمی محقق شد

160 میلیون یورو صرفه جویی ارزی در پتروشیمی محقق شد به گزارش مستر كار رئیس مركز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تا حالا با برگزاری سه میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، شرایط برای صرفه جویی ارزی بیش از 160 میلیون یورویی و جلوگیری از واردات تجهیزات مشابه خارجی در این صنعت فراهم گشته است.


به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سید محمدمهدی هادوی» از برگزاری چهارمین میز تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت پتروشیمی آگاهی داد و اضافه کرد: در میز چهارم داخلی سازی تجهیزات صنعت پتروشیمی، قراردادی به اعتبار ۶۰ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو امضا می شود.
وی اظهار داشت: در میز نخست ساخت داخل این صنعت، شرکت های ماشین سازی اراک و شرکت آذرآب بعنوان سازنده طرف قرارداد برای داخلی سازی تجهیزات سنگین پتروشیمی دهلران با ارزش ۴۳ میلیون یورو اقدام نمودند.
هادوی افزود: در میز دوم صنعت پتروشیمی که قرارداد بین کارفرما و شرکت ماشین سازی اراک بعنوان پیمانکار منعقد شد، داخلی سازی تجهیزات مورد نیاز به مبلغ ۶۴ میلیون یورو در دستور کار قرار گرفت.
وی این راهم اظهار داشت: در میز سوم صنعت پتروشیمی نیز داخلی سازی تجهیزات مورد نیاز پتروشیمی سلمان فارسی، توسط ماشین سازی اراک به همراه ۱۲ شرکت دیگر بعنوان پیمانکار در مجموع به ارزش ۵۲ میلیون یورو در دستور کار قرار دارد.
رییس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت اشاره کرد: تا حالا ۱۱ میز تخصصی در امتداد تعمیق ساخت داخل در صنایع راهبردی خودرو، مخابرات، تجهیزات صنعت پتروشیمی و صنایع معدنی با هدف به هم رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی کشور برگزار شده که در مجموع کاهش ارزبری بیش از یک میلیون یورو را برای صنعت کشور بهمراه داشته است.
هادوی تاکیدکرد: برگزاری این میزهای تخصصی پیرو فرمان رهبر معظم انقلاب بمنظور بسترسازی لازم برای استقلال صنعتی کشور و تکیه بر توان داخلی در دستور کار قرار دارد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، وزارت صنعت برای تحقق اهداف برنامه تعمیق ساخت داخل، در مجموع برای سال های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ دستیابی به هدف ۱۰ میلیارد دلاری داخلی سازی انواع اقلام کالایی وارداتی را بعنوان برنامه محوری خود تعیین کرده است.منبع:

1399/08/06
22:17:39
1175
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , خودرو , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو