مسترکار - دنیای خودرو

جهانگیری بخشنامه اجرائی ساز و كار كشف قیمت در صورت وجود انحصار را ابلاغ نمود

جهانگیری بخشنامه اجرائی ساز و كار كشف قیمت در صورت وجود انحصار را ابلاغ نمود معاون اول رئیس جمهوری بخشنامه اجرائی مربوط به ساز و كار كشف قیمت در صورت وجود انحصار را ابلاغ نمود.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، با امضای اسحاق جهانگیری بخشنامه اجرائی مربوط به ساز و کار کشف قیمت در صورت وجود انحصار، ابلاغ گردید.
هیات وزیران در جلسه مورخ چهاردهم آبان ۱۳۹۹، به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و تبصره (۵) بند (ب) ماده (۵) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی، بخشنامه اجرائی تبصره مذکور موضوع ساز و کار کشف قیمت در صورت وجود انحصار را به تصویب رساند.
به سبب بخشنامه فوق، در شرایطی که مشمولین قانون یاد شده، ضرورتی برای تامین کالاها یا خدمات خارجی که مشابه محصول داخلی دارند، داشته باشند، چنانچه وضعیت محصول مورد نظر در بازار بنا به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و تأیید شورای رقابت، مشمول شرایط انحصار در ساخت گردد، مطابق الگوی تعیین شده، قیمت مناسب محصول درب کارخانه (EXW) برآورد می شود.
نرخ تسعیر ارزهای خارجی به ریال بر اساس نرخ اعلامی در سامانه نظارت ارز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران محاسبه می شود.
در صورتی که قیمت تولیدکننده کالا و یا عرضه ­کننده خدمات بیش از قیمت تعیین شده باشد، هیأت نظارت مجاز به موافقت با واردات کالا یا خدمت توسط متقاضی مشمول قانون است.


1399/08/21
22:10:49
936
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خدمات , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو