مسترکار - دنیای خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

روند ترخیص كالا از بنادر در حل مشكلات اقتصادی موثر است

روند ترخیص كالا از بنادر در حل مشكلات اقتصادی موثر است به گزارش مستر كار وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با ترخیص سریع و بموقع كالاها ضمن نجات كشور از مشكلات اقتصادی، شاهد روان سازی تجارت در ماههای آینده خواهیم بود.


علیرضا رزم حسینی روز شنبه بعد از بازدید هوایی از باراندازهای کالاها در بندر، محوطه ها و پسکرانه مجتمع بندری شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر تجاری کشور در نشست بررسی موانع و مشکلات ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه در بنادر و گمرکات درجمع مدیران اقتصادی اضافه کرد: از مجموع ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در گمرک های کشور حدود ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی ترخیص شده است.
وی افزود: سه و نیم میلیون تن کالای اساسی دیگر و چهار میلیون تن مواد اولیه برای تولید در حال ترخیص است و از طرفی بازرگانانی که به ارز نیاز ندارند و خود ارز مورد نیاز را تأمین کرده اند، امکان ترخیص دارند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: سامانه جامع تجارت چندین ماه به صورت آزمایشی راه اندازی شده و بازرگانان و تجار می توانند از سامانه برای کارهای تجاری خود استفاده کنند، البته مشکل هایی دارد که باید تا ۹ آذر حل شده تا به صورت رسمی شروع به کار کند.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط خاص کشور که در جنگ اقتصادی هستیم نیاز است بروکراسی اداری کمتر شده و این آفت و مصیبتی که اقتصاد را تحت تأثیر خود قرار داده کاهش شود.
وی جمعه شب هم در نشست کارگروه رفع موانع تولید هرمزگان ضمن اشاره به اینکه با احتساب کالاهای اساسی در مجموع هشت میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در گمرکات کشور معطل مانده، گفته بود ۴۰۰ هزارتن از این کالاها هم در ارتباط با مواداولیه کارخانه ها بوده که درهفته های آینده ترخیص می شود.
وزیر صنعت، معدن وتجارت به مبحث تحریم اقتصادی دشمن ضد ایران اشاره نمود وگفت: در شرایط کنونی جنگ اقتصادی، تأمین کالاهای اساسی از مهم ترین اولویت ها و دغدغه های مسئولان کشور است و صاحبان کالاها موظف به ترخیص کالاهای معطل مانده درگمرکات هستند.
هرمزگان استانی مهم در زمینه تجارت واقتصاد کشور است
وزیر صنعت، معدن وتجارت همینطور در بخشی دیگری از سخنان خود از هرمزگان بعنوان استانی مهم در زمینه تجارت واقتصاد کشور نام برد وگفت: این استان با داشتن پنج منطقه ویژه اقتصادی و ۲ منطقه آزاد قشم وکیش، نقش منحصر به فردی در اقتصاد ایران دارد.
رزم حسینی همینطور در مورد مبحث های مطرح شده از جانب صادرکنندگان و فعالان اقتصادی هرمزگان و دیگر مسئولان این استان در زمینه مشکلات اقتصادی و همینطور ترخیص کالا در گمرکات وبنادر استان بیان داشت: موارد مطرح شده به زودی در نشستی با حضور استاندار هرمزگان و مسئولان کشوری بررسی و پیگیری می شود.
وی همینطور به دغدغه مسئولان هرمزگان در خصوص تفویض اختیارات بیشتر به استان ها هم اشاره نمود و اظهارداشت: بخشی از این تفویض اختیارات تابحال صورت گرفته و اختیارات استانی بیشتر هم می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به معادن راکد و غیرفعال در کشور اشاره نمود وگفت: برپایه بخشنامه صادرشده، چنانچه مسئولان معادن کشور نسبت به فعال سازی آن اقدام نکنند، این معادن به مزایده گذاشته شده و به سرمایه گذار دیگری واگذار خواهدشد.
در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان که با حضور استاندار، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای مربوطه تشکیل شد، شماری از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی این استان دیدگاه ها و مشکلات خود همچون تأمین خوراک واحدهای صنایع فولاد، مشکلات ارزی بازرگانان و تجار هرمزگانی، تأمین آب شهرک های صنعتی استان در راه خط انتقال آب شیرین کن، تفویض اختیار تمدید پروانه بهره برداری معادن، حذف عنوان گچ دانه بندی شده از مصادیق موادمعدنی خام و سایر مسایل حوزه صنعت، معدن و تجارت استان را مطرح نمودند که رسیدگی به حل این مشکلات دردستورکار وزیر صنعت، معدن و تجارت قرارگرفت.
علیرضا رزم حسینی عصر جمعه ۲۳ آبان ماه با ورود به بندرعباس، خط تولید ماسک سه لایه ویژه کودک و بزرگسالان این شهر و همینطور ساختمان نظام مهندسی معدن هرمزگان را افتتاح نمود. همینطور با حضور وی، ۱۶ واحد معدن غیرفعال درهرمزگان به چرخه فعالیت بازگشت.منبع:

1399/08/25
12:13:38
1223
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , تور , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو