مسترکار - دنیای خودرو
گزارش بانك مركزی از قیمت كالاهای خوراكی

تخم مرغ ۳۵ درصد از سال گذشته گران تر شد

تخم مرغ ۳۵ درصد از سال گذشته گران تر شد مستر كار: تغییرات قیمت تخم مرغ در هفته پایانی دی ماه نشان داده است كه نسبت به ماه مشابه سال قبل تا ۳۵ درصد افزایش قیمت دارد ولی در مقایسه با هفته مشابه در آذرماه سال جاری ۱۱. ۸ درصد ارزان شده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، تازه ترین گزارشی كه بانك مركزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراكی در تهران در هفته پایانی دی ماه منتشر كرد، نشان داده است كه تخم مرغ نیم درصد نسبت به هفته ماقبل ارزان گردید و شانه ای بین ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۶ هزار تومان فروش رفت.
بررسی تغییرات قیمتی این كالا در دوره های پیش از این حكایت دارد كه نسبت به هفته پایانی آذرماه ۱۱. ۸ درصد كاهش قیمت داشته ولی نسبت به آخر دی ماه سال قبل ۳۵. ۸ درصد گران شده است.

بر اساس این گزارش تخم مرغ شانه ای حدود ۱۴ هزار تومان در سطح شهر فروش رفته در حالیكه قیمت در میادین شهرداری تهران ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان ثبت شده است.

لبنیات در هفته پایانی دی ماه یك درصد نسبت به هفته ماقبل ارزان گردید ولی در مقایسه با هفته پایانی آذرماه ۶. ۴ درصد افزایش قیمت دارد. میوه ها گروهی هستند كه بالاترین گرانی را در هفته مورد بررسی داشته و تا ۳. ۲ درصد افزایش قیمت دارند. در مقابل سبزی های تازه ۱. ۸ درصد ارزان شده اند.

گوشت مرغ ثبات قیمت داشت و هر كیلو حدود ۷۲۷۰ تومان در سطح شهر فروش رفت. گوشت قرمز كه افزایش ۱. ۳ درصدی داشته است، برای گوشت گوسفند تا ۴۷ هزار تومان و گوشت گاو و گوساله حدود ۴۱ هزار تومان عرضه شد.

در سایر گروه هاروغن نباتی تغییر قیمتی نداشته ولی قند و شكر تا ۰. ۱ و چای تا ۰. ۲ درصد گران گردید. در گروه برنج هم افزایش ۰. ۱ درصدی و برای حبوبات كاهش ۰. ۱ درصد ثبت شده است.

متوسط قیمت خرده فروشی كالاهای خوراكی در تهران(ریال)
1396/11/08
13:46:24
4953
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو