مسترکار - دنیای خودرو
طی ۷ ماه سال جاری صورت گرفت

رشد تولید ۷ محصول منتخب معدنی

رشد تولید ۷ محصول منتخب معدنی مستر كار: طبق آخرین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، از شروع سال جاری تا اختتام مهر ماه، از بین 10 محصول منتخب معدنی، هفت محصول رشد تولید را نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه كرده است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، براین اساس از ۱۰ محصول منتخب معدنی مورد بررسی قرار گرفته در این گزارش، طی هفت ماه نخست امسال، تولید فولاد خام و محصولات فولادی، کاتد مس، سیمان، شمش، کنسانتره زغالسنگ، آلومینیوم خالص و آلومینا میزان تولیدشان نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد داشته است. این در حالیست که شیشه جام و ظروف شیشه ای با زیر ۱۰ درصد و ظروف چینی ۱۵.۳ درصد کاهش تولید طی این مدت نسبت به سال گذشته، روبرو شده اند.
طبق آمار، شمش آلومینیوم خالص در مدت مذکور بیشترین درصد رشد را به خود مختص کرده است. در هفت ماهه امسال این محصول معدنی به میزان ۲۳۱ هزار و ۴۰۰ تن تولید شده است که نسبت به ۱۵۱ هزار و ۸۰۰ تن تولید شده در زمان مشابه سال گذشته، رشد ۵۲.۵ درصدی داشته است.
بعد از آن سیمان با ۱۴ درصد افزایش تولید نسبت به هفت ماه ابتدایی سال قبل که ۳۶ میلیون و ۷۷۰ هزار و سه تن تولید شده بود، در هفت ماهه امسال میزان تولید ۴۱ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۶۰۰ تن را به ثبت رسانده است.
فولاد خام، محصولات فولادی و کاتد مس نیز هریک به ترتیب ۸.۷ درصد، ۸.۳ درصد و ۷.۹ درصد رشد تولید را در مجموع هفت ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در مدت مذکور سال جاری ۱۶ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۱۰۰ تن فولاد خام، ۱۴ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۷۰۰ تن محصولات فولادی و ۱۶۸ هزار و ۹۰۰ تن کاتد مس تولید شده است؛ این در حالیست که در مجموع هفت ماه ابتدایی سال ۹۸، به ترتیب فولاد خام به میزان ۱۵ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۴۰۰ تن، محصولات فولادی ۱۳ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۶۰۰ تن و کاتد مس ۱۵۶ هزار و ۵۰۰ تن تولید شده بود.
همین طور آلومینا نیز با آمار تولید ۱۳۹ هزار و ۳۰۰ تن در هفت ماهه امسال، نسبت به ۱۳۳ هزار و ۶۰۰ تن تولید شده در زمان مشابه سال ۹۸، رشد ۴.۳ درصدی را رقم زده است.
بر طبق این گزارش، پایین ترین میزان رشد تولید را کنسانتره زغالسنگ با رشد ۱.۵ درصدی به خود مختص کرده است که از ۹۰۵ هزار و ۳۰۰ تن تولید شده در هفت ماهه ابتدایی سال قبل به ۹۱۸ هزار و ۹۰۰ تن در زمان مشابه امسال رسیده است. البته که لازم به ذکر است تا ماه های پیش، آمار تولید این محصول معدنی، با افت تولید نسبت به زمان مشابه مورد بررسی مواجه بود.
در مقابل اما طبق آمار، ظروف چینی، شیشه جام و ظروف شیشه ای به ترتیب کاهش تولید را در مجموع هفت ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۹۸ تجربه کرده اند.
در مدت مذکور سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته، تولید ظروف چینی بیشترین آمار کاهش تولید را به خود مختص کرده است. در هفت ماهه سال جاری ۲۹ هزار و ۸۰۰ تن ظروف چینی تولید شده است که نسبت به ۳۵ هزار و ۲۰۰ تن تولید شده در هفت ماه نخست سال گذشته، ۱۵.۳ درصد کاهش تولید داشته است.
بعد از آن شیشه جام نیز در طول این مدت سال جاری ۶۳۱ هزار و ۳۰۰ تن تولید شده است که نسبت به ۶۷۹ هزار و ۱۰۰ تن تولید شده در هفت ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ با افت تولید هفت درصدی روبرو شده است.
همین طور ظروف شیشه ای نیز با افت شش درصدی از ۴۲۳ هزار و ۷۰۰ تن تولید شده در مجموع هفت ماهه نخست سال قبل به ۳۹۸ هزار و ۱۰۰ تن در مدت مذکور سال جاری رسیده است.
منبع:

1399/08/28
13:35:16
1217
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , فولاد , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو